Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. mája 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: Výstavba bratislavského obchvatu

BRATISLAVA 11. mája –

Minister Brecely: Mám mandát na podpis zmluvy o výstavbe bratislavského obchvatu

Minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Roman Brecely je pripravený podpísať zmluvu o výstavbe bratislavského diaľničného obchvatu s víťazom súťaže, konzorciom Obchvat nula.

„Vláda dnes schválila zmeny v koncesnej zmluve, ktoré požadovalo nové vedenie ministerstva dopravy. Ide predovšetkým o doplnenie takzvanej protischránkovej klauzuly, ktorá umožní verejnosti poznať všetkých konečných užívateľov výhod pri tomto kontrakte. Som pripravený zmluvu v tejto podobe čo najskôr podpísať a budem o tom informovať zástupcov koncesionára,“ povedal Brecely po dnešnom rokovaní vlády.

Minister je presvedčený, že dopravná situácia v Bratislave je neúnosná a vyžaduje si urýchlené riešenie. „Som presvedčený, že týmto riešením je práve diaľničný obchvat, ktorý po dokončení odkloní z mesta tranzit s predpokladanou intenzitou 30-tisíc áut denne,“ poznamenal Brecely.

Obchvat sa bude stavať formou PPP projektu, kde koncesionárom bude konzorcium Obchvat nula, vedené španielskou spoločnosťou Cintra. „Máme jedinečnú možnosť oddémonizovať na Slovensku PPP projekty, ktoré v minulosti poznačila najmä vysoká cena. V prípade bratislavského obchvatu sa predpokladaná suma znížila o viac ako dvojnásobok. Výslednú cenu 1,7 miliardy eur považujem za optimálnu,“ dodal Brecely.

Karolína Ducká
hovorkyňa Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.