Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. januára 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená

BRATISLAVA 24. januára –

Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená
Bratislava (23. januára 2017) – Plavba na vodnej ceste Dunaj medzi Bratislavou a vodným dielom Gabčíkovo je aj naďalej pozastavená. Dôvodom je pretrvávajúce nepriaznivé počasie. Situácia je stabilizovaná, prietoky sú ustálené, teploty takisto. Dnes túto informáciu potvrdil Operačný štáb zimnej prevádzky Dopravného úradu k aktuálnej situácii na Dunaji.
„O situácii na Dunaji som priebežne informovaný. Do konca týždňa sa bude konať ďalšie zasadnutie Operačného štábu zimnej prevádzky Dopravného úradu, ktoré bude rokovať o lodnej doprave na Dunaji. Na ďalšie mrazivé počasie sme pripravení. Bol som ubezpečený, že zariadenia na prevedenie ľadov sú funkčné a ľadoborce sú v pohotovosti,” povedal minister dopravy a výstavby A. Érsek.
Vodcovia plavidiel sú povinní prispôsobiť plavbu v zmysle tohto plavebného opatrenia a dôsledne dodržiavať príkazy vydávané v súlade s aktuálnou situáciou. Plavba na Dunaji je pozastavená aj v Maďarskej republike.

Karolína Ducká
hovorkyňa Ministerstva dopravy a výstavby SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb

K téme

MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania MDVRR: Minister vyzval RegioJet, aby uvoľnil trate po IC vlakoch

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.