Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. januára 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

BRATISLAVA 17. januára –

Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania
„Travel in Slovakia Good Idea“ – s novou značkou sa Slovensko v týchto dňoch prezentuje na jednej z najvýznamnejších a najväčších európskych výstav cestovného ruchu, v nemeckom Stuttgarte. Národná expozícia, ktorú zabezpečuje Sekcia cestovného ruchu ministerstva dopravy a výstavby, tentoraz stavila na moderný dizajn, otvorenosť priestorov a výrazné označenie „Slowakei“. Záujem návštevníkov o našu krajinu prevyšuje očakávania.
„Veľmi nás teší, že záujem o naše turistické destinácie rastie. Nielen zo strany turistov, ale zaujíma aj novinárov a mnohých cestovateľských blogerov. Je to tá najlepšia reklama, preto je potrebné ukázať všetkým, čo na Slovensku máme. Spolupracujeme s cestovnými kanceláriami, hotelmi či samotnými regiónmi, aby sme predstavili našu atraktivitu a tiež bezpečnosť krajiny“, uviedol minister dopravy Arpád Érsek.

Najväčší záujem návštevníkov je predovšetkým o dovolenku spojenú s pobytom v kempingoch a obytných karavanoch, tiež kúpeľné a relaxačné pobyty, termálne kúpaliská, letné dovolenkové pobyty na horách zamerané na turistiku a cykloturistiku, kultúrne a UNESCO pamiatky. Najviac preferované sú regióny Vysoké Tatry, Spiš, Malá Fatra a mestá Bratislava, Košice, Banská Bystrica, Kremnica, Levoča a Kežmarok.

V stánku slovenskej expozície sa konajú pracovné stretnutia so zástupcami nemeckých médií, touroperátorov a cestovných kancelárií.

Medzinárodná výstava cestovného ruchu CMT Stuttgart (Caravan & Motor & Touristik) sa radí k najvýznamnejším výstavám tohto druhu v Nemecku a má dlhoročnú tradíciu. Koná sa v termíne 14. až 22. januára 2017, pričom zaznamenáva rekordnú návštevnosť. Tento rok prezentuje svoje ponuky 2.052 vystavovateľov z 93 krajín a z viac ako 360 regiónov a miest.

www.messe-stuttgart.de/cmt
www.werwegwillmusshin.de

Karolína Ducká
hovorkyňa Ministerstva dopravy a výstavby SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Minister vyzval RegioJet, aby uvoľnil trate po IC vlakoch

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.