Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. decembra 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDV SR: V Ružomberku pokračovali rokovania o výstavbe D1

Ružomberok/Bratislava 7. decembra –

Predstavitelia rezortu dopravy dnes zástupcom samosprávy v okolí Ružomberka prezentovali najbližšie kroky pri príprave posledného chýbajúceho úseku D1 Turany – Hubová a tiež kritické body harmonogramu výstavby D1 Hubová – Ivachnová. Spoločne rokovali aj o dočasných opatreniach, ktoré pomôžu zlepšiť dopravnú situáciu v regióne.

„V Ružomberku sme sa znova stretli so zástupcami samosprávy, aby sme ich informovali, že sa podarilo vyriešiť aj posledné prekážky, ktoré pred nás postavila príroda pri výstavbe obchvatu Ružomberka. Zároveň sme hovorili aj o možnostiach, ako okamžite zlepšiť dopravnú situáciu v regióne,“ povedal štátny tajomník Minsterstva dopravy a výstavby SR Viktor Stromček.

Okrem najnovších harmonogramov jednotlivých krokov, diskutovali prítomní aj o možnostiach, ako dočasne zlepšiť nevyhovujúcu dopravnú situáciu v okolí Ružomberka. Malo by ísť o úpravy na existujúcich cestách alebo križovatkách. Konkrétne nápady však bude potrebné najprv podrobiť technickému posúdeniu. Následne ich bude možné prezentovať verejnosti a realizovať.

Témou rozhovorov bol aj plán výstavby prvého úseku rýchlostnej cesty R1 v tesnej blízkosti Ružomberka tak, aby sa všetky tranzitujúce nákladné autá smerujúce na Donovaly odklonili z centra mesta. Po skončení v poradí druhého stretnutia sa prítomní dohodli, že ďalšie rokovanie zástupcov ministerstva dopravy so samosprávou bude vo februári, keby bude možné presnejšie stanoviť postupnosť jednotlivých krokov.

Karolína Ducká

hovorkyňa Ministerstva dopravy a výstavby SR

K téme

Nový cestovný poriadok ZSSK: Z Bratislavy do Košíc, Šale, Prievidze a zo Zvolena do Košíc sa dostanete budúci rok podstatne rýchlejšie Do aplikácie Ideme vlakom pribudli Nákup medzinárodných cestovných lístkov aj „Obľúbení cestujúci“

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.