Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. marca 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR SR: Zápisnice z rokovaní čakajú iba na podpis dopravcov

BRATISLAVA 5. marca –

Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja (MDVRR) vždy poskytlo dopravcom zápisnice zo spoločných rokovaní a nie je pravda, že by sme v nich robili zmeny oproti pôvodným dohodám. Zápisnicu z prvého spoločného stretnutia už dopravcovia podpísali a zápisnica z druhého stretnutia sa pripomienkuje. Hlavným problémom je, že dopravcovia žiadajú dať do zápisu to, o čom sa nerokovalo.

„Dôrazne sa ohradzujeme voči tvrdeniam, že nechceme podpísať zápisnicu zo spoločného stretnutia alebo že meníme dohodnuté body,“ povedal štátny tajomník ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Viktor Stromček. Práve naopak. Sporným bodom zápisnice je doplnenie požiadavky autodopravcov na nulové spoplatnenie bratislavského obchvatu, ktorú vzniesli dopravcovia až po rokovaní a napriek tomu ju žiadajú doplniť do zápisnice. „My sme nemali problém o tejto novej požiadavke rokovať, čo dokazuje aj fakt, že už na nasledujúcom stretnutí s dopravcami sme sa na tomto riešení dohodli. Je však logické, že nemôžeme dať do zápisnice zo stretnutia niečo, o čom sa vôbec nerokovalo,“ doplnil Stromček.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.