Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. januára 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR SR: Začal sa najvýznamnejší turistický veľtrh na Slovensku

BRATISLAVA 29. januára –

Dnes sa začal najvýznamnejší turistický veľtrh na Slovensku, ktorého ambíciou je okrem iného predstaviť Slovensko ako atraktívnu turistickú destináciu pre turistov z celého sveta. Aj preto sa na jeho otvorení zúčastnil štátny tajomník ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR František Palko. Rezort dopravy zároveň prevzal záštitu nad týmto podujatím. „V uplynulých rokoch sme predstavili niekoľko veľmi silných nástrojov na rozvoj turistického ruchu, ktoré majú spoločné tri slová: kvalita, rozvoj a príležitosť,“ povedal na dnešnom otvorení veľtrhu štátny tajomník ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja F. Palko. Zároveň dodal, že aj v roku 2015 chce analyzovať a pripravovať riešenia, ktoré posunú turizmus na Slovensku zasa vpred. Pôjde predovšetkým o posúdenie možností zavedenia rekreačných poukazov a daňových či odvodových zvýhodnení pre podnikateľov v cestovnom ruchu. Okrem podpory ekonomiky alebo zamestnanosti je však nutné zvážiť aj všetky dopady na štátny rozpočet, ktoré budú nielen na príjmovej, ale aj výdavkovej strane. Štátny tajomník rezortu dopravy zároveň na veľtrhu sprevádzal bulharskú ministerku turizmu Nikolinu Angelkovu, s ktorou potom viedol bilaterálne rokovania.

Na medzinárodnom turistickom veľtrhu ITF Slovakiatour sa prezentuje portfólio cestovných kancelárií, ako aj turistické informácie sprostredkované zahraničnými centrálami krajín. Minulý rok ho navštívilo 75 000 hostí. Organizátori očakávajú, že tento rok bude počet záujemcov ešte vyšší. Podujatie je na výstavisku Incheba pre širokú verejnosť otvorené od piatka 29. januára až do nedele 1. februára 2015.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

dn

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.