Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. júna 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR SR: Veľké podujatia môžu pomôcť turizmu na Slovensku

BRATISLAVA 19. júna –

Organizácia veľkých kultúrnych a športových podujatí, ako aj dôležitosť strategických partnerstiev a ich efektívne využívanie v oblasti cestovného ruchu. To boli hlavné témy, o ktorých diskutoval v uplynulých dňoch štátny tajomník Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR František Palko na ministerskom stretnutí s názvom „Mega podujatia pre udržateľný rozvoj cestovného ruchu“ v ruskom Soči. „Veľké podujatia priťahujú veľký počet návštevníkov, ktorí pre hostiteľské štáty, regióny a mestá predstavujú značný zdroj príjmov. Pre lokálne firmy to znamená vyššie tržby, pre štát a samosprávu zase vyššie príjmy z daní a poplatkov,“ uviedol štátny tajomník F. Palko. Ako pripomenul, nezanedbateľný je aj prínos investícií do infraštruktúry a rozvoja služieb. „Samozrejme, je potrebná dôsledná príprava každého veľkého podujatia, aby potenciálne negatíva nezatienili prínosy,“ dodal štátny tajomník.
Na podujatí F. Palko prezentoval skúsenosti s organizáciou majstrovstiev sveta v hokeji v roku 2011 a ich dosah na slovenský cestovný ruch. „Majstrovstvá sveta v hokeji nám potvrdili, že pri účelovom plánovaní veľkých podujatí treba brať do úvahy názory subjektov cestovného ruchu hostiteľského miesta,“ povedal po stretnutí F. Palko. Podujatia sa zúčastnili ministri, vysokí štátni úradníci, odborníci a novinári z viac ako 20 krajín sveta. Nechýbal medzi nimi ani Taleb Rifai, generálny tajomník Svetovej organizácie cestovného ruchu (UNWTO) so sídlom v Madride, či minister kultúry Ruskej federácie Vladimir Medinský.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;me

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.