Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. júna 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR SR: Diaľnica z Bratislavy do Košíc sa zreálňuje

BRATISLAVA 11. júna –

Národná diaľničná spoločnosť dnes podpísala zmluvu na výstavbu diaľničného úseku Lietavská lúčka – Višňové – Dubná Skala. Trinásť a pol kilometrový diaľničný úsek s najdlhším slovenským tunelom Višňové výrazne skráti čas, ktorý vodiči potrebujú na prechod Žilinou, ako aj nehodového úseku pod Strečnom. Úsek by mal byť v plnej prevádzke v roku 2019.
„Plníme sľuby a diaľnice staviame na všetkých najdôležitejších ťahoch. Samozrejme, niektoré úseky sú z hľadiska cestovania kľúčové, a preto som veľmi rád, že ten najkľúčovejší, teda úsek s tunelom Višňové, sa už od zajtra môže začať stavať,“ povedal minister dopravy výstavby a regionálneho rozvoja Ján Počiatek.
Diaľničný úsek hlavného diaľničného cestného ťahu D1 Lietavská lúčka – Višňové – Dubná skala bude podľa zmluvy s Národnou diaľničnou spoločnosťou stavať konzorcium firiem Salini Impregilo S.p.A. a DÚHA, a.s. Súčasťou 13 510 metrov dlhého úsek je aj najdlhší slovenský tunel Višňové, ktorý bude merať 7 410 metrov. Po dokončení kompletného diaľničného obchvatu Žiliny ušetria vodiči približne 23 minút, čo je viac ako polovica času, ktorý na prekonanie rovnakej vzdialenosti potrebujú dnes.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.