Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. septembra 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: SR členom výkonného výboru UNWTO

BRATISLAVA 14. septembra –

Slovensko historicky prvý raz členom výkonného výboru Svetovej organizácie cestovného ruchu

Medellín (14. septembra 2015) – Slovensko slávi historický úspech. Na zasadnutí komisie pre Európu v rámci Svetovej organizácie cestovného ruchu (UNWTO) v kolumbijskom Medellíne sa stalo členom výkonného výboru tejto významnej medzinárodnej organizácie. Stalo sa prvýkrát v histórii, že SR bude súčasťou riadenia UNWTO. Do výkonného výboru spolu s nami zasadne tiež Portugalsko a Taliansko.

„Tento obrovský úspech na poli diplomacie a cestovného ruchu pomôže Slovensku pokračovať v jeho zviditeľňovaní vo svete ako krajiny, ktorá spolurozhoduje o otázkach stratégie cestovného ruchu v rámci štruktúr OSN. Je to tiež príležitosť na to, aby sa na Slovensku konali viaceré dôležité podujatia cestovného ruchu, čím sa Slovensko stane ešte zaujímavejšou krajinou ako destinácia cestovného ruchu,“ uviedol v reakcii štátny tajomník Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR František Palko.

Slovensko v tajnej voľbe získalo celkom 25 hlasov, čo ho zaradilo do trojice najúspešnejších kandidátov. Spoločne s Portugalskom a Talianskom bude reprezentovať svetový cestovný ruch nasledujúce štyri roky (2015 – 2019). Výkonný výbor je riadiacim orgánom UNWTO, ktorý je zodpovedný za zabezpečovanie aktivít organizácie a dodržiavanie rozpočtu. Slovensko prvý raz v prestížnej pozícii riadneho člena za región Európa bude spolurozhodovať a aktívne sa podieľať na prijímaní a schvaľovaní všetkých rozhodnutí UNWTO.

Svetová organizácia cestovného ruchu (UN World Tourism Organization) je vedúcou medzinárodnou medzivládnou organizáciou svetového cestovného ruchu. Jej poslaním je propagácia, podpora a rozvoj cestovného ruchu s ohľadom na jeho prínos k hospodárskemu rozvoju, mieru, prosperite a rešpektovaniu ľudských práv a základných slobôd pre všetkých ľudí na celom svete. V súčasnosti jej členskú základňu tvorí 156 štátov, 6 teritórií a vyše 400 pridružených členov reprezentujúcich súkromný sektor, vzdelávacie inštitúcie a združenia cestovného ruchu. Sídlo UNWTO je v Madride. Slovensko je jej plnoprávnym členom od roku 1993.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.