Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. septembra 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: Slovensko sa zapojí do dopravného prepojenia Karpát

MIKULOV 26. septembra – Lepšie cesty aj modernejšia železničná doprava medzi štátmi karpatského dohovoru je jedným z cieľov dnes podpísaného Protokolu o trvalo udržateľnej doprave v Karpatoch. Spolu s vrcholnými predstaviteľmi ďalších siedmich štátov ho podpísal štátny tajomník ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja František Palko.
„Pohorie Karpát nás spája, ale to nestačí. Je dôležité, aby medzi našimi krajinami vznikali nové cesty, jazdilo viac vlakov a rozvíjala sa železničná doprava,“ povedal počas príhovoru na slávnostnej ceremónii štátny tajomník F. Palko.
Protokol o trvalo udržateľnej doprave k Rámcovému dohovoru o ochrane a trvalo udržateľnom rozvoji Karpát dnes okrem Slovenska podpísali aj vrcholní predstavitelia Českej republiky, Poľska, Maďarska, Rakúska, Ukrajiny, Rumunska a Srbska. Jeho cieľom je podrobnejšie nastaviť kroky, ktoré jednotlivé štáty podniknú v oblasti dopravy. Slovensko sa napríklad zaviazalo, že spraví všetko pre minimalizáciu nepriaznivých vplyvov na zdravie obyvateľov miestnych obcí v oblasti cestnej dopravy. V oblasti železníc je zámerom Slovenska prijať opatrenia, ktoré zabezpečia presun diaľkovej prepravy nákladu a cestujúcich na železnicu, ak to bude uskutočniteľné.
Karpatský dohovor je založený na záväzku zmluvných strán spolupracovať pri ochrane a trvalo udržateľnom rozvoji Karpát s cieľom zlepšiť kvalitu života, posilniť miestne komunity a chrániť prírodné hodnoty a kultúrne dedičstvo.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;me

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.