Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. augusta 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: Slovenské skúsenosti pomôžu Chorvátom

BRATISLAVA 4. augusta –

Úspešne realizované eurofondové projekty z oblasti verejnej osobnej dopravy dnes predstavili zástupcovia ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR svojim chorvátskym kolegom. Výmenu skúseností iniciovali technickí poradcovia Európskej únie – JASPERS – ktorí dlhodobo oceňujú slovenské know-how pri čerpaní fondov EÚ.

„Slovenské ministerstvo dopravy urobilo v posledných troch rokov významný pokrok v príprave a implementácii projektov v oblasti infraštruktúry a dopravných prostriedkov mestskej hromadnej dopravy. Je preto veľmi užitočné posunúť vaše konkrétne skúsenosti partnerom z Chorvátska, ktoré je novým členom Európskej únie,“ povedal technický expert organizácie JASPERS Neri di Volo.

Súčasťou stretnutia bola aj obhliadka projektov Operačného programu Doprava v Bratislave. Chorvátski hostia mali možnosť diskutovať o najväčších problémoch a výzvach v projektoch, ako je nákup prostriedkov MHD, obnova vozovní, či rekonštrukcia a výstavba električkových tratí aj s prijímateľmi eurofondov – magistrátom hlavného mesta Bratislavy a Dopravným podnikom Bratislava.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

qq

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.