Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. januára 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: Rezort dopravy sa prvýkrát zúčastňuje na veľtrhu v Utrechte

BRATISLAVA 11. januára –

Ministerstvo dopravy sa po prvýkrát zúčastňuje na veľtrhu v Utrechte

Ministerstvo dopravy a výstavby po prvýkrát od delimitácie Slovenskej agentúry pre cestovný ruch organizačne zabezpečuje účasť na veľtrhu v holandskom Utrechte, ktorý sa koná v dňoch 11. – 15. januára 2017. Účasť Slovenska na tomto veľtrhu vyplýva predovšetkým z toho, že obyvatelia štátov Beneluxu a Francúzska patria medzi tých, ktorí vyhľadávajú Slovensko ako zaujímavú destináciu. Návštevníci z Francúzska a Holandska sa na Slovensku zvyknú umiestňovať v prvej desiatke, resp. pätnástke, v rebríčku zahraničných návštevníkov našej krajiny, Belgičanov možno nájsť v top 20.

„Je dôležité, aby sme na takýchto výstavách ukázali to najlepšie, čím sa Slovensko môže pochváliť a prilákať návštevníkov. Na tejto výstave chceme ukázať širokú škálu možností trávenia dovolenky na Slovensku a prioritne predstaviť naše nádherné hory, mestá, kultúru, kúpele, príležitosti na pešiu turistiku a cykloturistiku,“ povedal minister dopravy a výstavby Arpád Érsek.

Tradičný veľtrh cestovného ruchu zaujme ročne vyše 120 tisíc potenciálnych turistov z Holandska, Belgicka, Luxemburska a Francúzska. Veľtrh sa rozkladá na rozlohe vyše 100- tisíc m2. Návštevník veľtrhu cestovného ruchu v Utrechte minie na dovolenky ročne približne 3 300 eur, čo je 2,8- krát viac ako návštevníci iných veľtrhov v regióne. Ministerstvo dopravy bude slovenské destinácie prezentovať na veľtrhoch aj v nasledovných mestách: Brno, Tel Aviv, Praha, Berlín, Kyjev, Miláno, Budapešť, Frankfurt, Moskva, Londýn, Varšava. Vo všeobecnosti sa chceme zamerať na prezentáciu našich prírodných bohatstiev, kultúrneho a historického dedičstva, možností aktívneho trávenia dovolenky, športového vyžitia a relaxácie v kúpeľoch.

Karolína Ducká
hovorkyňa Ministerstva dopravy a výstavby SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.