Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. júna 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: Rezort dopravy hľadá najlepšie inovácie v cestovnom ruchu

BRATISLAVA 26. júna –

Podnikatelia, ktorí vedia, ako zatraktívniť a zviditeľniť seba a Slovensko pre turistov, sa môžu prihlásiť do súťaže o najlepšiu inováciu v cestovnom ruchu na Slovensku. Fungujúci a v praxi overený projekt môžu prihlásiť do druhého ročníka súťaže podnikatelia, ktorí pôsobia v tejto oblasti. Súťaž vyhlasuje Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR. Ministerstvo dopravy verí, že súťaž prispeje k zvýšeniu kvality služieb v cestovnom ruchu.

„Vyhlásením tejto súťaže chceme zviditeľniť pozitívne zmeny rozvoja cestovného ruchu, ktoré vedú hlavne k zvýšeniu záujmu o slovenské destinácie. Chceme, aby na trhu boli také produkty, ktoré najviac uspokoja potreby klientov na Slovensku a
urobia cestovný ruch atraktívnejším, zaujímavejším a konkurencieschopnejším,“ povedal štátny tajomník ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja František Palko. Podľa Palka sa práve v cestovnom ruchu vždy dá niečo nové vymyslieť, lebo inovačné aktivity v cestovnom ruchu sú takmer bez limitov. Porota bude hodnotiť prínos pre rozvoj cestovného ruchu, jeho atraktivitu, komplexnosť ponuky, konkurencieschopnosť, návštevnosť, použitie vhodných marketingových postupov a schopnosť spolupráce. Hodnotiaca komisia vyberie a ocení tri najúspešnejšie súťažiace subjekty.

Do uzávierky súťaže ostáva ešte pol roka. Bližšie informácie, ako aj štatút súťaže sú uverejnené na webovej stránke ministerstva www.mindop.sk v záložke Cestovný ruch. Slávnostné vyhlásenie výsledkov a odovzdanie cien víťazom sa uskutoční v rámci medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour v Bratislave.

Minuloročnými víťazmi sa stali podnikatelia z rôznych oblastí. Cenu ministra získal Hotel Ondava za projekt cezhraničného charakteru s prezentáciou historických udalostí na Dukle roku 1944 v modernej podobe. Ďalším víťazom bolo Skicentrum
Košútka, ktoré organizuje napríklad Medzinárodný festival „Gazdovanie na hriňovských lazoch“ a snaží sa o celoročné využitie lyžiarskeho strediska. Odmenená bola aj Regionálna agentúra pre cestovný ruch Banská Bystrica za projekt systemizácie hodnôt v cestovnom ruchu s jeho následným označením na regionálnej, národnej i svetovej úrovni. Projekt má byť patentovo chránený a je využiteľný pre celú Európu. Sekcia cestovného ruchu na ministerstve udelila vlani cenu aj spoločnosti Shell za projekt identifikácie najkrajších slovenských mototuristických ciest.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

qq

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.