Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. augusta 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: Prešov dostane diaľničný obchvat, mesto sa zbaví tranzitu

BRATISLAVA 3. augusta –

Prešov dostane diaľničný obchvat, mesto sa zbaví tranzitu

Diaľnica medzi Ružomberkom a Košicami v dĺžke 190 kilometrov bude o štyri roky kompletná. Doteraz chýbajúci osemkilometrový juhozápadný obchvat mesta Prešov sa začne stavať už koncom tohto roka. Oznámil to dnes v Prešove minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Roman Brecely.
„Dopravné problémy v Prešove boli dlhodobo prehliadané. Zarezonovali dokonca názory analytikov z Bratislavy, ktorí akoby nevideli potrebu okamžitého riešenia situácie. Tranzitnú dopravu potrebujeme dostať z mesta preč čím skôr, preto som vydal pokyn na urýchlenie výstavby diaľničného obchvatu v smere od Popradu na Košice“, povedal minister dopravy R. Brecely.
„Každá nová vláda prehodnocovala tendre svojich predchodcov, vypisovala nové súťaže pod rúškom politického PR a výsledok je ten, že výstavba na mnohých úsekoch stála a neustále sa začínalo od piky. Najdrahšia diaľnica je tá, ktorá nie je postavená“, dodal Brecely.
Diaľničný úsek D1 Prešov, západ – Prešov, juh v dĺžke necelých osem kilometrov postaví združenie firiem Eurovia SK, Eurovia CS, Doprastav, Metrostav, Metrostav Slovakia za 356,34 milióna eur. Projekt bude spolufinancovaný z Kohézneho fondu Európskej únie v rámci Operačného programu Integrovaná Infraštruktúra.
Ťažiskom diaľničnej výstavby bude v najbližších rokoch okrem Žilinského kraja aj východné Slovensko. Okrem juhozápadného obchvatu Prešova sa začnú stavať aj dva úseky v Košiciach v dĺžke 40 kilometrov. Úseky D1 Budimír – Bidovce a R2 Košice Šaca – Košické Oľšany budú tvoriť juhovýchodný obchvat mesta Košice. V príprave sú aj ďalšie veľké projekty: úsek rýchlostnej cesty R2 s tunelom Soroška a prvá fáza severného obchvatu Prešova. V najbližších rokoch bude dokončený aj tzv. malý, mestský obchvat Prešova, obchvat Bardejova, cesty I. triedy v úseku Šarišský Štiavnik – Hunkovce a Smilno – Svidník. Kompletnou modernizáciou prejdú desiatky kilometrov ciest I. triedy, vrátane mostov a križovatiek. Okrem dobudovania potrebnej dopravnej infraštruktúry dostane región nový ekonomický a sociálny impulz, keďže pri stavebných projektoch získajú prácu tisícky ľudí.

Technické údaje o projekte D1 Prešov, západ – Prešov, juh:
Dĺžka úseku: 7870 m
Dĺžka tunela: 2, 24 km
Počet mostov: 18
Počet vetiev križovatiek: 17

Karolína Ducká
hovorkyňa Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.