Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. septembra 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: Minister skontroloval práce na kysuckej diaľnici

BRATISLAVA 23. septembra –

Minister dopravy Arpád Érsek skontroloval práce na kysuckej diaľnici
Dobudovanie diaľnice D3 bude patriť medzi priority ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Arpáda Érseka. Povedal to dnes na kontrolnom dni na stavbe diaľnice D3 Svrčinovec – Skalité. Dostavba tohto úseku, ktorý umožní prvé diaľničné spojenie s Poľskom, má mierne meškanie. Dnes si stav prác priamo na mieste overil minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Arpád Érsek. Dobudovanie celej diaľnice D3 významne odľahčí cesty na Kysuciach a Orave.

“Dobudovane tohto veľmi náročného úseku ako aj celej D3 považujem za jednu z priorít ministerstva dopravy. Je to dôležitá súčasť tranzitnej dopravy vzhľadom na strategické prepojenie Slovenska, Poľska a Českej republiky. Urobíme všetko preto, aby sa nám podarilo uviesť úsek do prevádzky v čo najkratšom čase. Trvám na prísľube dodávateľov, že tento diaľničný úsek bude hotový tak, aby po ňom autá jazdili už v lete budúceho roka,“ povedal Arpád Érsek, minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR.

Diaľnica D3 Svrčinovec – Skalité je projekt realizovaný v polovičnom profile, v dĺžke cca 11 265 m. V plnom profile bude realizovaná kompletná križovatka Svrčinovec, vrátane predportálových úsekov tunela Svrčinovec a Poľana v celkovej dĺžke cca 1 017 m. Ide o stavebne veľmi náročný projekt financovaný z fondov EÚ, na ktorom bude 22 mostov a 2 tunely. Križovatka Svrčinovec sa má pripojiť na diaľničný úsek D3 Čadca Bukov – Svrčinovec, ktorý je momentálne v procese verejného obstarávania Národnej diaľničnej spoločnosti.

Karolína Ducká
hovorkyňa Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.