Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. marca 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: Minister Počiatek otvoril výstavbu obchvatu Bánoviec

BRATISLAVA 6. marca –

Minister J. Počiatek otvoril výstavbu obchvatu Bánoviec, zaplatia ju eurofondy

Dnes sa oficiálne začala výstavba rýchlostnej cesty R2 v úseku Ruskovce – Pravotice, ktorá už o dva roky odľahčí preťaženú dopravu v regióne hornej Nitry. Základný kameň takmer desaťkilometrového úseku novej cesty slávnostne poklopal minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Ján Počiatek.

„Začíname stavať prvý z úsekov rýchlostnej cesty R2 medzi Prievidzou a Trenčínom. Do dvoch rokov chceme rozostavať ďalšie dva úseky a to Mníchova Lehota – Ruskovce a Križovatka D1 – Mníchova Lehota, čo regiónu hornej Nitry prinesie rýchle a bezpečné prepojenie s krajským mestom a tiež s diaľnicou D1,“ povedal minister dopravy Ján Počiatek.

Tento projekt bude spolufinancovaný z eurofondov v rámci Operačného programu Doprava. Celkový príspevok z Európskeho fondu regionálneho rozvoja vrátane povinného štátneho spolufinancovania predstavuje 100 173 821 eur. Zmluvu o poskytnutí nenávratného finančného príspevku podpísal minister dopravy J. Počiatek v októbri minulého roku.

Technický popis projektu:
Úsek rýchlostnej cesty R2 Ruskovce – Pravotice má začiatok situovaný pred Bánovcami nad Bebravou s dočasným napojením na cestu I/50, ďalej sa trasa odkláňa južne od obcí Dolné a Horné Ozorovce a mesta Bánovce nad Bebravou. Rýchlostná cesta R2 bude napojená na konci úseku na cestu I/50 dočasným zjazdom/výjazdom.

Dĺžka úseku: 9 560 m
Kategória rýchlostnej cesty: R 24,5/120
Počet objektov stavby: 100
Počet mostných objektov: 13
Dĺžka mostných objektov: 854 m
Počet križovatiek: 1 (mimoúrovňová križovatka Bánovce – západ)

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.