Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. júna 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: Minister dopravy ocenil najlepšie riešenia pre bytovú výstavbu

BRATISLAVA 8. júna –

Minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Roman Brecely ocenil v rámci súťaže Progresívne, cenovo dostupné bývanie najlepšie cenovo dostupné riešenia výstavby bytových domov. Do súťaže sa v tomto ročníku zapojilo celkovo 22 stavieb. Mimoriadna cena bola udelená obci Malá Domaša za zveľaďovanie obecného majetku a vhodné využitie kontajnerového bývania.

„Vyhlásenie výsledkov súťaže je pre mňa príležitosťou poďakovať sa za prácu tým, ktorí sa podieľajú na zvyšovaní úrovne a kvality bývania. Sú to najmä naše mestské a obecné samosprávy,“ povedal minister dopravy R. Brecely. Cieľom súťaže Progresívne, cenovo dostupné bývanie je vyzdvihnúť kvalitné a zároveň finančne nenáročné riešenia bytov a podporovať tak rozvoj bytovej výstavby na Slovensku. V posledných rokoch sa súťaže zúčastňujú predovšetkým projekty verejného nájomného bývania.

Do 18. ročníka súťaže boli zaradené bytové budovy dokončené a skolaudované na území Slovenskej republiky v priebehu roka 2015. Zaradených bolo celkovo 22 súťažných návrhov, a to v troch kategóriách. Na základe rozhodnutia odbornej poroty minister udelil 6 cien a zároveň boli udelené 2 mimoriadne vecné ceny.

Výsledky súťaže Progresívne, cenovo dostupné bývanie 2015:

Kategória A – Bytové domy s úsporným riešením bytov
2. miesto: WF SLOVAKIA, s.r.o. – bytový dom 39 b. j.
Obec MÝTNA – bytový dom 12 b. j.
3. miesto: Obec IŇA – bytový dom 12 b. j.
Obec NIŽNÁ MYŠĽA – bytový dom 6 b. j.

Kategória C – Formy bývania odlišného štandardu
1. miesto: Obec PAVLOVCE – bytový dom 8 b. j.

Kategória D – Obnova bytového fondu v bytových domoch a prestavba nebytových priestorov na byty
2. miesto: Obec ĽUTOV – bytový dom 8 b. j.

Mimoriadna vecná cena
Obec MALÁ DOMAŠA – bytový dom 9 b. j.
Obec RÁKOŠ – bytový dom 12 b. j.

Karolína Ducká
hovorkyňa Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

dn

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.