Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. mája 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: Minister Brecely navštívil Oravu

BRATISLAVA 24. mája –

Minister Brecely navštívil Oravu: Cesty prvej triedy v regiónoch bez diaľnic sú pre nás prioritou

Minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Roman Brecely sa dnes stretol v Oravskej Polhore so starostami okolitých obcí a zaujímal sa o aktuálnu situáciu ciest v ich okolí. Minister dopravy ich informoval o projektoch, ktoré na ceste prvej triedy I/78 budú financované z eurofondov. Zároveň ich ubezpečil, že ministerstvo dopravy si uvedomuje dôležitosti ciest prvej triedy v regiónoch a chce ich modernizovať.

„Ministerstvo aj vláda chápu význam ciest I. triedy. Najmä v oblastiach s neexistujúcimi rýchlostnými cestami predstavujú práve ony najdôležitejšie tepny do regiónov. Aj v Programovom vyhlásení vlády sme sa zaviazali k modernizácii ciest prvej triedy,“ povedal minister dopravy R. Brecely. Stav ciest prvej triedy do veľkej miery ovplyvnilo dlhodobé podfinancovanie. Toto minister považuje za neudržateľné. „Regióny a ich rozvoj považujem za svoju osobnú prioritu. Dobudovaním a zmodernizovaním ciest prvej triedy chceme podporiť regióny,“ povedal R. Brecely. Minister verí, že vďaka tomu sa v regiónoch zabezpečí rozvoj cestovného ruchu a do oblastí s vysokou mierou nezamestnanosti prídu investori.

Starostovia okolitých obcí odovzdali ministrovi dopravy aj petíciu, ktorou chcú získať prostriedky na asfaltovanie cesty I/78 v celej šírke a celej dĺžke na území všetkých dotknutých obcí, ktorými táto cesta prechádza a v ktorých sa budovala kanalizácia; teda v Oravskej Polhore, Rabči a Hruštíne. „Ministerstvo dopravy plne rešpektuje legitímne právo všetkých občanov vyjadriť svoj názor. Aj touto petíciou sa budeme zaoberať v súlade s platnými legislatívnymi postupmi,“ povedal minister R. Brecely.

Minister dopravy sa zaujímal a informoval starostov aj o aktuálnej situácii na horskom priechode Príslop. Na tomto priechode Slovenská správa ciest v súčasnosti realizuje odstránenie zosuvu. Zhotoviteľ začal práce na stavbe pred mesiacom. Doba obmedzenia dopravy sa predpokladá po dobu realizácie stavby, približne štyri mesiace. Vďaka peniazom z Európskej únie v súčasnosti na ceste I/78 už prebieha realizácia projektu „Námestovo – prieťah“, ktorý by mal byť hotový do konca augusta. Zároveň prebehne aj modernizácia a rekonštrukcia mostu v Námestove.

Karolína Ducká
hovorkyňa Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.