Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. mája 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH SR: T. Malatinský ocenený medailou Jiřího z Poděbrad

BRATISLAVA 27. mája –

Minister hospodárstva SR Tomáš Malatinský si v rámci konferencie „Ambície, realita, vízie – energetika a európske desaťročie“ (ARVe 2014) prevzal medailu Jiŕího z Poděbrad. Medailu udeľuje Ministerstvo priemyslu a obchodu Českej republiky významným osobnostiam za ich prínos v energetike a v európskej integrácii. Český kráľ Jiři z Poděbrad (1420-1471) ako prvý predstavil ideu spoločenstva európskych štátov.
„Vnímam to skôr ako ocenenie práce celého rezortu a slovenských odborníkov v oblasti energetiky. Slovensko sa výrazne posunulo v energetickej bezpečnosti, spolupráca V4 v tejto oblasti je na vysokej úrovni, EÚ potvrdila vysokú bezpečnosť slovenských jadrových zdrojov a podarilo sa nám realizovať reverzný tok plynu na Ukrajinu. Slovensko sa hlási ku všetkým progresívnym trendom a moderným riešeniam presadzovaným v európskej energetike. Sme jej súčasťou a preto považujeme regionálnu spoluprácu za podmienku úspechu v rámci nášho jednotného trhu s energiami“, povedal v tejto súvislosti minister hospodárstva SR T. Malatinský.
Konferenciu ARVe 2014 zorganizovalo Ministerstvo priemyslu a obchodu Českej republiky vo Veľkej sále Černínského paláca na Hradčanoch. Témou je energetika a jej vývoj v podmienkach otvoreného trhu a európskej energetickej legislatívy. Minister T. Malatinský načrtol smerovanie slovenskej energetiky.
Záštitu nad podujatím, ktoré je usporiadané pri príležitosti 10. výročia vstupu ČR do EÚ, prevzali minister priemyslu a obchodu ČR Jan Mládek a minister zahraničných vecí ČR Lubomír Zaorálek. Medzi ďalšími osobnosťami, ktoré získali ocenenie je aj komisár pre energetiku EÚ Gűnther Oettinger, predsedníčka Štátneho úradu pre jadrovú bezpečnosť ČR Dana Drábová či predseda predstavenstva RWE ČR Martin Herrmann.
Symbol českého kráľa Jiřího z Poděbrad bol zvolený pre jeho ideu jednotnej Európy – „Zmluvu o nastolení mieru v celom kresťanstve“, ktorá bola prevratná a predpokladala vytvorenie stredovekého „spoločenstva národov“ a svoju dobu tak predbehla o päť storočí.

Stanislav Jurikovič
hovorca ministra hospodárstva SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami MPSVR: Slovenská a česká tripartita spolu rokovali neďaleko Prahy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.