Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. marca 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH SR: Slovensko má stále záujem participovať na projektoch v ČH

BRATISLAVA 25. marca (SITA) –

T. Malatinský: Slovensko má stále záujem participovať na projektoch v ČH.

Minister hospodárstva SR Tomáš Malatinský a minister hospodárstva Čiernej Hory Vladimír Kavarić podpísali Dohodu medzi vládou SR a vládou Čiernej Hory o hospodárskej spolupráci. Dohoda má prispieť k podpore zintenzívnenia bilaterálnej hospodárskej spolupráce medzi Slovenskom a Čiernou Horou.
„Slovenskí podnikatelia majú stále záujem zúčastňovať sa na projektoch v Čiernej Hore. K tomu by mala prispieť aj táto dohoda. Podporí realizáciu spoločných projektov v rôznych oblastiach spolupráce a umožní podnikateľským subjektom lepšie presadzovať svoje zámery v obidvoch krajinách“, povedal v tejto súvislosti minister hospodárstva SR T. Malatinský.
Témami stretnutí a rozhovorov počas návštevy čiernohorskej delegácie na Slovensku boli otázky bilaterálnej hospodárskej spolupráce, realizácia spoločných projektov v Čiernej hore s účasťou slovenských firiem (s dôrazom na oblasť energetiky), realizácia veľkých infraštruktúrnych projektov, odovzdanie slovenských skúseností z oblasti podpory prílevu zahraničných investícií, vytváranie či fungovanie priemyselných zón na Slovensku, realizácia veľkých infraštruktúrnych.
Dvojdňová pracovná návšteva (24.3.-.25.3.2014) minister hospodárstva Čiernej Hory Vladimíra Kavarića sa koná na pozvanie ministra hospodárstva SR Tomáša Malatinského a nadväzuje na bilaterálne rokovania obidvoch ministrov v októbri 2013 v Podgorici. Vladimír Kavarić sa okrem rokovania s ministrom hospodárstva SR Tomášom Malatinským stretol aj so štátnym tajomníkom Ministerstva hospodárstva SR Dušanom Petríkom. Súčasťou pracovného programu čiernohorskej delegácie bola aj prezentácia investičných možností v Čiernej Hore pre slovenské podnikateľské subjekty, ktorú pripravila agentúra SARIO v priestoroch Ministerstva hospodárstva SR.
Vzájomná zahranično-obchodná výmena medzi SR a ČH vzrástla v roku 2013 o 53,3 % v porovnaní s rokom 2012 a dosiahla 35,7 mil. Slovensko malo v roku 2013 s ČH kladnú obchodnú bilanciu vo výške 31,7 mil. EUR.

Stanislav Jurikovič
hovorca ministra hospodárstva SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;me

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Dobrá správa pre Slovensko: Ceny stoviek potravín výrazne klesli

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.