Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. júna 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH SR: 9. zasadnutie Európskeho jadrového fóra v Bratislave

BRATISLAVA 5. júna –

Po predchádzajúcich úspešných zasadnutiach Európskeho jadrového fóra (ENEF), ktoré sa uskutočňujú priebežne raz ročne striedavo v Bratislave a v Prahe, sa pripravuje už jeho deviate zasadnutie, ktoré sa bude konať v dňoch 16. – 17. 6. 2014 v Bratislave v hoteli Bôrik.
Na rokovaniach v Bratislave, ktoré spoluorganizujú Slovenská republika a Česká republika spoločne s Európskou komisiou (EK), sa okrem iných zúčastnia predseda vlády SR Robert Fico, predseda vlády ČR Bohuslav Sobotka, komisár Európskej komisie pre energetiku Günther Oettinger, minister hospodárstva SR Tomáš Malatinský a minister priemyslu a obchodu ČR Jan Mládek. Prítomní budú aj predstavitelia Európskeho parlamentu, predstavujúci rôzne politické skupiny a ďalších približne 200 účastníkov – zástupcov členských štátov EÚ a ostatných dôležitých hráčov z oblasti energetického priemyslu, financií, štátnej a verejnej správy, ktorých zaujíma riešenie mnohých dôležitých otázok, týkajúcich sa jadrovej energetiky v európskom ale aj v národnom kontexte.
Rokovania ENEF sa radia medzi veľmi významné podujatia. Vysielajú jasný politický signál, že záujmom EK, ale aj členských štátov EÚ vrátane Slovenska, je s veľkou zodpovednosťou pristupovať k problémom jadrovej energetiky a jej miestu v rámci energetickej politiky EÚ, jadrovej bezpečnosti a transparentnosti pri využívaní jadrovej energetiky. Správne strategické rozhodnutia je možné vykonávať na základe rozsiahlych a otvorených diskusií o všetkých aspektoch jadrovej energie so zainteresovanými hráčmi.
Ústrednými témami programu zasadnutia fóra budú: „Energetická bezpečnosť a rámec 2030: podiel jadrovej energetiky na bezpečnej, konkurencieschopnej a udržateľnej energetickej budúcnosti“, „Bezpečnosť dodávok – od zdrojov k spoľahlivosti dodávok elektrickej energie“ či „Aktuálny stav implementácie smernice Rady 2011/70/EURATOM o zodpovednom a bezpečnom nakladaní s vyhoretým palivom a rádioaktívnym odpadom“. Na nadchádzajúcom rokovaní ENEF očakávame prezentovanie výsledkov činnosti stálych pracovných skupín (Transparentnosť, Riziká a príležitosti) ale aj panelové diskusie, ktoré budú zamerané na poznatky vo výrobe energie. Odborníci sa zamerajú na potrebu transparentnosti a dialógu pri výbere energetického mixu či na prekonávanie bariér rozhodovacieho procesu v energetickom sektore.

Stanislav Jurikovič
hovorca ministra hospodárstva SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

me

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Katolícka univerzita vykročila na ďalšiu misiu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.