Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. októbra 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH SR: 11. zasadnutie Európskeho jadrového fóra (ENEF)

BRATISLAVA 3. októbra –

Rokovania ENEF patria medzi prioritné podujatia organizované Európskou komisiou. Vysielajú politický signál, že záujmom EK a členských štátov EÚ vrátane Slovenska je s veľkou zodpovednosťou pristupovať k problémom jadrovej bezpečnosti, transparentnosti, využívaniu jadrovej energetiky a jej miestu v rámci energetickej politiky EÚ. Ústredná téma programu tohtoročného zasadnutia fóra bude dokument Európskej komisie „Jadrový ilustratívny program“ (PINC) a miesto jadrovej energetiky v novom dizajne trhu s elektrinou.

Na rokovaniach, ktoré striedavo spoluorganizujú v Bratislave a v Prahe Slovenská republika a Česká republika spoločne s Európskou komisiou, sa predpokladá aj účasť predsedov vlád SR a ČR Roberta Fica a Bohuslava Sobotku, podpredsedu Európskej komisie pre energetickú úniu Maroša Šefčoviča, ministra hospodárstva SR Petra Žigu a ministra priemyslu a obchodu ČR Jana Mládka, domácich a medzinárodných organizácií v tejto oblasti, odborníkov a akademickej obce.

Tlačovú konferenciu za účasti predsedov vlád SR a ČR Roberta Fica a Bohuslava Sobotku a ministra hospodárstva Petra Žigu očakávame predbežne predpoludním približne o 9:15.

Upozorňujeme, že podmienka vstupu na podujatie je akreditácia.

Maroš Stano
hovorca

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

dn

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Výzva na podporu účasti Taiwanu v ICAO. Lin Chia-lung, minister dopravy a komunikácií Čínskej republiky (Taiwan)

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.