Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. marca 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Odvodový úver má prvé výročie

BRATISLAVA 18. marca –

Odvodový úver nedávno oslávil „prvé narodeniny“. Tento program spustilo Ministerstvo financií SR v spolupráci so Slovenskou záručnou a rozvojovou bankou 15. februára 2014. Za 12 mesiacov fungovania bolo schválených 224 úverov v celkovej hodnote takmer 16 mil. eur.

Hlavným cieľom programu bolo zabrániť prepúšťaniu ľudí, ktoré by mohlo viesť k nárastu sociálnych výdavkov, napr. na podporu v nezamestnanosti alebo dávky v hmotnej núdzi. „Som rád, že sa nám úspešne darí napĺňať tento zámer a aj týmto spôsobom pozitívne ovplyvňovať zamestnanosť,“ uviedol štátny tajomník ministerstva financií Radko Kuruc.

Odvodové úvery mohli malé a stredné firmy, ktoré čelia poklesu dopytu po ich produktoch alebo službách využiť aj tak, že si vyrovnajú staré podlžnosti voči Sociálnej poisťovni a zdravotným poisťovniam. Z celkového objemu schválených odvodových úverov vo výške 15,9 mil. eur firmy použili na splatenie záväzkov voči poisťovniam viac ako 2 mil. eur.

Celkovo za rok existencie programu schválila SZRB odvodový úver 224 firmám, ktoré zamestnávajú 6 907 ľudí. Priemerná výška schválených úverov dosahovala 71 406 eur. Najväčší podiel z celkového objemu čerpaných odvodových úverov pripadá na Žilinský, Banskobystrický a Nitriansky kraj.

„SZRB naďalej eviduje pretrvávajúci záujem o odvodový úver, preto máme záujem vyčerpať celý balík vyčlenený na tento produkt v objeme 22 mil. eur. V súčasnosti pokračujeme v zmysle uzatvorenej zmluvy s MF SR v jeho poskytovaní,“ povedal generálny riaditeľ SZRB Dušan Tomašec.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami SNS: Kažimíra dobiehajú jeho vlastné pokusy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.