Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. januára 2015 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

SNS: Kažimíra dobiehajú jeho vlastné pokusy

BRATISLAVA 14. januára – Podľa Slovenskej národnej strany (SNS) nedávne tvrdenia ministra financií jasné poukazujú na fakt, že sa začal predvolebný rok plný sľubov a populizmu. Šéf rezortu financií totiž pripustil, že na Slovensku je vysoké daňovo-odvodové zaťaženie práce, a to na úkor nízkeho zdanenia kapitálu.
Vyhlásil tiež, že v prípade, že to Slovensku fiškálne ciele dovolia, chce znižovať dane a odvody, a v novom roku bude mať priestor na úvahu, či pôjde formou plošnej úľavy na dani z príjmov právnických osôb, alebo prehĺbením odpočítateľnu položku na zdravotné odvody, alebo rozšírime poberateľov tejto odpočítateľnej položky.
Sľubované znižovanie dani a odvodov podmienené naplnením fiškálnych cieľov je však ďalším predvolebným ťahom vlády SR. Forma, akou chce vláda SR prípadne túto zmenu vykonať, je minimálne diskutabilná. Aktuálny odvodový a daňový systém je charakteristický svojou neprehľadnosťou a neustálymi zmenami. Posledné vyjadrenia ministra financií tomu iba nasvedčujú.
SNS v plnej miere podporuje znižovanie odvodového zaťaženia, ktoré by však malo byť systémové a nielen pred blížiacimi sa parlamentnými voľbami. Tvrdenia vlády SR o aktívnom hľadaní riešení s cieľom podpory podnikateľského prostredia vyznievajú komicky. Treba totiž pripomenúť, že práve pokusy so zvyšovaním odvodového zaťaženia a kroky, ktoré viedli k zhoršeniu podnikateľského prostredia na Slovensku, sú dielom súčasnej vlády. Tá takto vlastne len reviduje svoje vlastné rozhodnutia, takže nemožno hovoriť o systémových opatreniach, ale len o ďalších pokusoch.
Aktuálne sme iba svedkami nesystémového a zároveň neprehľadného daňového a taktiež aj odvodového systému postihujúceho najmä strednú vrstvu obyvateľstva a podnikateľov. Vláda SR si musí uvedomiť, že jej aktuálne kroky iba v konečnom dôsledku zhoršujú konkurencieschopnosť a hospodársky rast krajiny.

Andrej Danko
predseda SNS

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

Slováci čoraz viac preferujú tipovanie volieb Národná koalícia predstavila kandidátku do eurovolieb. Predstavuje známych ľudí, ale aj nové tváre

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.