Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. júna 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR:Posilnenie cezhraničnej spolupráce na podporu turizmu

BRATISLAVA 1. júna –

Slovensko a Poľsko posilnia cezhraničnú spoluprácu na podporu turizmu

Slovensko a Poľsko chcú v rámci podpory turizmu navzájom posilniť cezhraničnú spoluprácu a vybudovať spoločnú značku produktov. Na rokovaní v Bratislave sa na tom dohodli štátni tajomníci Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Arpád Érsek a jeho poľský kolega Dawid Lasek z Ministerstva športu a cestovného ruchu Poľskej republiky.
„Spolupráca medzi Poľskom a Slovenskom má silnú tradíciu. Dnes musíme využiť silu cestovného ruchu v Európe, keď k nám s ohľadom na bezpečnosť prichádza stále viac turistov,“ uviedol na stretnutí A. Érsek. V rebríčku návštevníkov Slovenska sa Poľsko dlhodobo umiestňuje na druhom mieste, hneď za Českou republikou. Poliaci vyhľadávajú Vysoké a Nízke Tatry, regióny Liptova, Oravu či Slovenský raj. Pozitívom je aj priame letecké spojenie Varšava – Poprad.
Poľsko vidí priestor najmä v spoločnej propagácii pohraničných regiónov pod značkou „Carpathia“, ktoré by zviditeľnili regióny či mestá na oboch stranách hranice. „Jednotlivé regióny nemajú takú silu, preto chceme vytvoriť dobrú ponuku, a to spoločnými produktmi pod silnou karpatskou značkou. Je to obrovský potenciál pre samosprávy a posilnenie ich miestnych komunít,“ zdôvodnil štátny tajomník Poľskej republiky Dawid Lasek.
Do konca júna obe strany – poľské vojvodstvá a slovenské samosprávy, opäť zasadnú za rokovací stôl, aby špecifikovali konkrétne produkty pre prezentáciu spoločnej značky.
Slovensko a Poľsko výrazne spolupracujú v oblasti cestovného ruchu aj v rámci zoskupenia Vyšehradskej štvorky (V4). Prezentáciu karpatskej značky chcú využiť aj na oslovenie vzdialených trhov, medzi ktoré prioritne patrí Čína. Prínosom je fakt, že Varšava má priame letecké spojenie s Pekingom.

Karolína Ducká
hovorkyňa Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;me

K téme

Lieky si môžete vybrať aj v zahraničí. Union radí ako postupovať pri žiadosti o preplatenie Siemens Mobility kúpila slovenskú spoločnosť HMH, výrobcu vlakového zabezpečovača MIREL pre štáty V4

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.