Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. septembra 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: Znižovanie emisií z medzinárodnej leteckej prepravy

BRATISLAVA 5. septembra –

Znižovať emisie z medzinárodnej leteckej prepravy treba už od roku 2021

Rozvíjajúci sa sektor dopravy produkuje emisie oxidu uhličitého (CO2) v takej miere, ktoré sú pre životné prostredie neprípustné. Potreba redukovať emisie CO2, ktoré vznikajú v rámci medzinárodnej leteckej dopravy čo v najkratšom čase, bola hlavnou témou zasadnutia generálnych riaditeľov civilného letectva členských štátov Európskej konferencie civilného letectva (ECAC) v Bratislave v dňoch 31. augusta 2016 až 3. septembra 2016 aj za účasti ministra dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Árpáda Érseka, generálnej tajomníčky Medzinárodnej organizácie civilného letectva (ICAO) p. Fang Liu alebo zástupcov Európskej komisie vedených generálnym riaditeľom DG MOVE Henrikom Hololeiom.

Výsledkom zasadnutia bolo prijatie tzv. Bratislavskej deklarácie, ktorej cieľom je prispieť k zníženiu emisií CO2 z medzinárodnej leteckej dopravy. Tento cieľ možno dosiahnuť uplatňovaním technologických a prevádzkových opatrení, ako aj používaním alternatívnych palív a zdrojov energie. Dôležité však je, aby sa k tomuto cieľu čo najviac krajín prihlásilo už od jeho začiatku, teda od roku 2021.

V rámci slovenského predsedníctva v Rade EÚ chce Slovenská republika, ktorú v tejto téme zastupuje ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja prispieť k tomu, aby rezolúcia týkajúca sa GMBM, t. j. schémy globálneho trhového opatrenia pre oblasť medzinárodnej leteckej dopravy, bola podporená čo najväčším počtom členských štátov ICAO. Jej včasným implementovaním sa dosiahne zlepšenie životného prostredia a minimalizujú sa negatívne dôsledky zmeny klímy.

Karolína Ducká
hovorkyňa Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.