Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. marca 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: Železničné priecestia prispejú k bezpečnosti premávky

BRATISLAVA 2. marca –

60 zmodernizovaných železničných priecestí prispeje k bezpečnosti premávky

Z Operačného programu Doprava sa do konca minulého roka podarilo zmodernizovať 40 priecestí v Trnavskom, Nitrianskom, Trenčianskom, Žilinskom a Banskobystrickom kraji. Ďalších 20 železničných priecestí na východe
Slovenska bude dokončených v priebehu marca. Prejazd cez železničné priecestie patrí medzi najrizikovejšie situácie, ktoré musí vodič riešiť v cestnej premávke. „Našou prioritou je bezpečnosť tak cestnej ako aj železničnej dopravy. Zmodernizované železničné priecestia prispejú k zvýšeniu bezpečnosti všetkých účastníkov premávky. Hlavná zodpovednosť je však vždy na jednotlivcovi. Dodržiavanie pravidiel premávky a bezpečnosti pri prechode cez koľaje by malo byť samozrejmosťou pre každého,“ povedal minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR, Ján Počiatek.

Zmodernizované železničné priecestia sú na cestách I. triedy. Ich bezpečnosť sa zvýšila hlavne výmenou a doplnením dopravných značiek, zvislých aj vodorovných. Boli pridané aj LED dopravné solárne gombíky a na vybraných priecestiach bol vymenený asfaltový kryt, ktorý zabezpečí hladší prejazd priecestím.

Z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a štátneho rozpočtu je na financovanie tohto projektu vyčlenená suma 7,15 milióna eur.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.