Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. mája 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: Zahraničné know-how pomáha slovenskému cestovnému ruchu

MADRID 26. mája –

Ako lepšie zviditeľniť Slovensko v zahraničí a ako prehĺbiť spoluprácu na pôde Svetovej organizácie cestovného ruchu (UNWTO). To boli hlavné témy dnešného stretnutia štátneho tajomníka Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Františka Palka s generálnym tajomníkom UNWTO Talebom Rifaiom, ktorý stretnutie inicioval. „Členstvo v medzinárodných organizáciách cestovného ruchu zohráva dôležitú úlohu pri propagácii Slovenska v zahraničí a môže výrazne prispieť k posilneniu našej pozície na medzinárodnom trhu cestovného ruchu,“ povedal F. Palko. „Zaujímavé je z nášho pohľadu napríklad know-how v oblasti zvyšovania kvality služieb v cestovnom ruchu, rozvíjaní satelitného účtu cestovného ruchu, ako aj rozvoj destinačného manažmentu,“ mieni štátny tajomník. A dodal, že veľkou devízou je aj prístup k prognózam a trendom vývoja cestovného ruchu vo svete. Spolupráca s najvyššími predstaviteľmi UNWTO bude intenzívne pokračovať aj naďalej.

„Som veľmi rád, že pán Rifai prijal naše pozvanie na pripravovanú konferenciu o zvyšovaní kvality cestovného ruchu v regióne krajín V4, ktorá sa bude konať v októbri tohto roku na Slovensku,“ povedal F. Palko. „Práve pri rozvoji cestovného ruchu v rámci zoskupenia krajín V4, ktoré majú vysoký rastový potenciál, nám môžu pomôcť skúsenosti a vedomosti získané na pôde UNWTO,“ dodal.

Jednou z tém, o ktorých rokoval štátny tajomník s T. Rifaiom, bola implementácia Stratégie EÚ pre dunajský región v oblasti cestovného ruchu. „Už od začiatku sme sa aktívne zapájali do prípravy Dunajskej stratégie. Nepoľavujeme ani teraz, keď sa vytvára obsah jednotlivých aktivít,“ podotkol F. Palko. A dodal, že už onedlho budú známe konkrétne aktivity ako podporiť cezhraničnú spoluprácu medzi Slovenskou republikou a krajinami dunajského regiónu ako Rakúsko či Maďarsko.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

dn

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.