Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. apríla 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: Vláda schválila eurofondy na dopravu a informatizáciu

BRATISLAVA 16. apríla –

Ako jeden z prvých programových dokumentov na čerpanie eurofondov od roku 2014 dnes vláda Slovenskej republiky schválila Operačný program Integrovaná infraštruktúra. Ide o strategický dokument, prostredníctvom ktorého budú najbližších sedem rokov čerpané peniaze z fondov Európskej únie na dopravu a rozvoj informačnej spoločnosti. Teraz ho bude finálne posudzovať Európska komisia.
„V novom finančnom rámci sa nám podarilo s Európskou komisiou vyrokovať viac ako 4 miliardy eur na dopravné projekty a informačnú spoločnosť. Po mnohých náročných rokovaniach môžem povedať, že Operačný program Integrovaná infraštruktúra už dnes zohľadňuje všetky národné, ale aj európske priority, čo potvrdilo schválenie tohto dokumentu Hospodárskou a sociálnou radou a dnes aj vládou Slovenskej republiky,“ uviedol po rokovaní vlády minister dopravy Ján Počiatek, ktorý dnes dostal od vlády mandát na záverečné rokovania s EK. Operačný program Integrovaná infraštruktúra pripravilo Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR v spolupráci s Ministerstvom financií SR. „V Bruseli už máme za sebou obrovský kus práce a ja verím, že Komisia nám operačný program schváli na jeseň. Našou ambíciou je využiť jedinečné európske zdroje v prospech našej krajiny, tak aby sa doprava na Slovensku stala rýchlou, bezpečnou a plynulou, a tým sa cestovanie u nás dostalo na úroveň štátov západnej Európy,“ dodal minister J. Počiatek.
Materiál Operačný program Integrovaná infraštruktúra obsahuje súbor špecifických cieľov a prioritných osí zahrňujúcich viacročné opatrenia na ich dosiahnutie. Tie budú realizované s využitím finančnej pomoci z Kohézneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja. OPII zároveň vytvára prepojenie na ďalšie možnosti financovania aktivít v oblasti dopravy a informatizácie spoločnosti, ktoré ponúkajú finančné nástroje zriadené EK, resp. na národnej úrovni (Nástroj na prepájanie Európy, Slovenský investičný holding).
Základom nového operačného programu je Strategický plán rozvoja dopravnej infraštruktúry do roku 2020, tzv. Masterplan. Tento strategický dokument je bezprecedentný svojím rozsahom a bude udávať tempo rozvoja dopravy v nasledujúcich rokoch. Podobný materiál bol vypracovaný a schválený aj v oblasti rozvoja informačnej spoločnosti.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;me

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.