Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. decembra 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: Viac staníc technickej a emisnej kontroly

BRATISLAVA 23. decembra –

Vodiči budú môcť využiť viac staníc technickej a emisnej kontroly

Bratislava (22. decembra 2016) – Sieť poskytovateľov staníc technickej a emisnej kontroly sa rozšíri. Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR liberalizuje tento trh a každý, kto splní zákonom stanovené podmienky, bude môcť v tejto oblasti podnikať. Zároveň sa prehodnotí aj výška pokút a intervaly kontrol pri jednotlivých vozidlách.

„Našim cieľom je zabezpečiť na cestách bezpečné a ekologické vozidlá a nie pokutovať vodičov,“ zdôraznil minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Arpád Érsek. Každého, kto dodnes zanedbal svoje povinnosti, preto rezort dopravy vyzýva, aby si čo najskôr splnil povinnosť a neohrozoval svoje okolie. „Takisto všetkým odporúčam, aby sa zaregistrovali na stránke www.jiscd.sk a nechali si zadarmo posielať upozornenia na blížiaci sa koniec platnosti technickej a emisnej kontroly,“ dodal minister. Samotná zmena legislatívy by mala prebehnúť v prvej polovici roku 2017. Tieto zmeny sú dôsledkom dlhotrvajúcej reformnej snahy rezortu v tejto oblasti. Už v minulom roku bol zavedený kamerový systém na staniciach technickej aj emisnej kontroly, vďaka čomu dnes môže ministerstvo prísnejšie kontrolovať aj postihovať nepoctivých prevádzkovateľov liniek technickej a emisnej kontroly. Taktiež kontrola vodičov už neprebieha iba na cestách, ale priamo v elektronickom systéme.

Karolína Ducká
hovorkyňa Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.