Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. januára 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: Veľtrh cestovného ruchu ITF SLOVAKIATOUR 2016 otvorený

BRATISLAVA 28. januára –

Vo štvrtok v dopoludňajších hodinách sa slávnostne otvorili brány medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu ITF SLOVAKIATOUR 2016. Najväčší cestovateľský veľtrh zahájil svoj 22. ročník a záštitu nad podujatím opäť prebralo Ministerstvo dopravy, výstavby, regionálneho rozvoja Slovenskej republiky.

„Cestovný ruch sa v podmienkach Slovenska významne dynamicky rozvíja a v spojitosti s využívaním potenciálu prírody, kultúry a investícií zvyšuje svoju konkurencieschopnosť a je zárukou stabilnejšieho rozvoja. S týmto zámerom Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR už piaty rok podporuje rozvoj destinačného manažmentu prostredníctvom organizácií cestovného ruchu. Pozitívne čísla z roku 2015 odzrkadľujú výsledky dlhoročnej spolupráce a komunikácie s podnikateľskou sférou cestovného ruchu a s profesijnými zväzmi cestovného ruchu,“ s týmito slovami sa prihovoril návštevníkom a vystavovateľom štátny tajomník Ministerstva dopravy výstavby a regionálneho rozvoja SR, František Palko.

Slávnostné otvorenie zahŕňalo aj odovzdanie ceny pre osobnosť, ktorá svojou činnosťou významne prispela k rozvoju cestovného ruchu. Sekcia cestovného ruchu Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR vyhlásila súťaž v septembri
minulého roku a oslovila organizácie cestovného ruchu s celonárodnou a regionálnou pôsobnosťou, aby nominovali osobnosť, ktorá svojou činnosťou významne prispela k rozvoju cestovného ruchu. Toto ocenenie prebral z rúk štátneho tajomníka F. Palka starosta obce Štrba Michal Sýkora za významný prínos k rozvoju tatranského a podtatranského regiónu, ako aj za propagáciu Prešovského kraja doma i v zahraničí. Program prvého dňa cestovateľského veľtrhu vyvrcholí slávnostným galavečerom, kde štátny tajomník ministerstva dopravy odovzdá ďalšie ocenenia v novinárskej súťaži „Slovensko – pohostinné srdce Európy“ a „Súťaži o najlepšiu inováciu v cestovnom ruchu.“

Veľtrh cestovného ruchu ITF SLOVAKIATOUR 2016 patrí k významným veľtržným podujatiam v rámci krajín V4 a je najväčším podujatím cestovného ruchu v Slovenskej republike. Veľtrh každoročne prináša komplexný servis pre ľudí, ktorí chcú cestovať do zahraničia alebo spoznávať krásy Slovenska. Prezentuje sa tu portfólio cestovných kancelárií, ako aj turistické informácie sprostredkované zahraničnými centrálami krajín.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

dn

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.