Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. novembra 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: Úsek diaľnice D3 Čadca, Bukov – Svrčinovec sa začne stavať

BRATISLAVA 10. novembra –

Diaľnica na Kysuciach medzi Čadcou a Svrčinovcom sa onedlho začne stavať. Minister dopravy výstavby a regionálneho rozvoja Arpád Érsek dnes informoval starostov a predstaviteľov samosprávy z regiónu, že súťaž na výstavbu úseku D3, Čadca, Bukov – Svrčinovec je ukončená a nikto sa proti jej priebehu neodvolal.

„Ľudia v Čadci a okolí sú denne vystavení veľkému počtu áut, ktoré im komplikujú každodenný život a už dlhé roky sa čaká na výstavbu diaľnice, ktorá tento problém vyrieši. Som rád, že sa úsek začne onedlho stavať,“ povedal minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Arpád Érsek. Súťaž na výstavbu takmer 6 kilometrov dlhého úseku diaľnice D3, z ktorého časť bude vedená estakádou ponad zastavanú oblasť, je ukončená. Zmluvu na výstavbu uzatvorí NDS po dokončení všetkých administratívnych procesov v najbližších dňoch.

Diaľničný úsek D3 Čadca, Bukov – Svrčinovec meria 5,6 kilometra a v priebehu štyroch rokov ho postaví konzorcium stavebných firiem STRABAG s.r.o. & PORR s.r.o. & HOCHTIEF CZ a.s. Úsek sa bude financovať z Operačného programu integrovaná infraštruktúra a tak isto aj z Nástroja na prepojenie Európy – CEF.

Karolína Ducká
hovorkyňa Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.