Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. januára 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: Starostovia z obcí pri ceste R7 ocenili pokrok v príprave

BRATISLAVA 22. januára –

Čilistov – Starostovia obcí na trase budúcej rýchlostnej ceste R7 od Bratislavy v smere na Dunajskú stredu ocenili pokrok, ktorý v príprave tohto projektu dosiahlo Ministerstvo dopravy výstavby a regionálneho rozvoja SR. Reagovali tak na informácie ministra dopravy Jána Počiatka, ktorý ich informoval o výsledkoch štúdie realizovateľnosti na tento projekt, ako aj o posunoch pri príprave tejto stavby.

„Som veľmi rád, že starostovia dotknutých obcí chápu súčasnú situáciu a sú nám maximálne nápomocní pri realizácii tohto projektu,“ povedal na dnešnej tlačovej konferencii po skončení stretnutia minister dopravy Ján Počiatek.

Zástupcovia rezortu dopravy dnes prítomných starostov detailne informovali o výsledkoch štúdie realizovateľnosti, ktorá jednoznačne dokázala, že stavať túto cestu je výhodné prostredníctvom formy verejno-súkromného partnerstva (PPP). V prípade, ak by nebolo možné využiť na výstavbu tejto cesty súkromné zdroje, odložila by sa jej výstavba po roku 2023 kvôli nedostatku zdrojov v štátnom rozpočte aj európskych fondoch.

Diskusia prebiehala aj o ďalšom postupe prác. Už dnes totiž prebieha majetkovo-právne vyrovnanie na úsekoch rýchlostnej cesty R7, kde bolo identifikovaných 2199 vlastníkov pozemkov. „Chcel by som všetkých starostov poprosiť, aby vo svojich obciach informovali ľudí o tom, aby boli konštruktívni pri výkupe pozemkov, pretože je predovšetkým v ich záujme, aby všetky technické procesy skončili čo najskôr a mohlo sa začať stavať,“ povedal J. Počiatek.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

qq

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.