Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. júla 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR SR:Ministerstvo podporuje cestovný ruch aj na východe Slovenska

RATKA, 29. júla –

Aktuálne projekty zamerané na rozvoj cestovného ruchu v Slovenskom raji, Podpoľaní či vo Vysokých Tatrách. To je hlavnou témou série rokovaní štátneho tajomníka ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Františka Palka, ktorý navštívi viaceré oblastné organizácie cestovného ruchu.
„Cestovný ruch je významným zdrojom príjmov a prináša prácu tisícom ľudí. Je to perspektívne odvetvie, ktoré treba neustále rozvíjať, inak nebudeme schopní obstáť v medzinárodnej konkurencii. Z pozície ministerstva sa preto snažíme nielen vytvárať najvhodnejšie legislatívne prostredie, ale podporujeme projekty v jednotlivých regiónoch aj finančne,“ povedal F. Palko.
Jedným z navštívených subjektov je Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR), ktorá pôsobí na území okresov Lučenec, Poltár a Veľký Krtíš, i v časti okresu Detva. Tento rok získala dotáciu vo výške 20 184 eur. „Poskytnuté peniaze organizácia využije primárne na propagáciu, budovanie a údržbu infraštruktúry, ale aj na činnosť turistického informačného centra,“ povedal F. Palko. Ako dodal, na rokovaní bol predstavený aj projekt I. etapa južnej turistickej magistrály Novohradom, v rámci ktorého má byť vybudovaná cyklotrasa k pieskovcom či známemu skamenenému stromu. Projekt je v súčasnosti vo fáze prípravy.
Štátny tajomník dnes rokoval aj so zástupcami Oblastnej organizácie cestovného ruchu Slovenský raj, ktorá v tomto roku získa dotáciu 8 190 eur. „Všetky prostriedky sú určené na budovanie a obnovu infraštruktúry cestovného ruchu, akou sú napríklad turistické chodníky či cyklotrasy. Kvalitná infraštruktúra a dopravná dostupnosť Slovenského raja sú pre turistov kľúčové, preto chceme aj naďalej podporovať projekty prispievajúce k jej zlepšeniu,“ vysvetlil F. Palko.
Oblastná organizácia cestovného ruchu Vysoké Tatry – Podhorie, ktorú F. Palko navštívil včera, získala v tomto roku dotáciu v sume 38 500 eur. Celkovo ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja v tomto roku podporí oblastné a krajské organizácie cestovného ruchu dotáciami vo výške 3,7 milióna eur.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.