Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. apríla 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR SR: Slovensko láka čínskych turistov priamo v Pekingu

BRATISLAVA 9. apríla –

Slovensko má záujem o čínskych turistov. Práve v týchto dňoch zástupcovia Ministerstva dopravy výstavby a regionálneho rozvoja SR, ako aj Slovenskej agentúry pre cestovný ruch prezentujú krásy Slovenska na veľtrhu China Outbound Travel & Tourism Market, ktorý je určený výhradne pre zástupcov touroperátorov a odborných médií.

„Iba jedno percento zahraničných návštevníkov k nám prišlo z Číny, čo určite chceme v budúcnosti zmeniť. Slovensko je krásna krajina, ktorá má čínskym turistom čo ponúknuť,“ povedal priamo v Pekingu štátny tajomník ministerstva, František Palko. Podľa medzinárodných štatistík ročne vycestuje do zahraničia až 100 miliónov Číňanov.

Čínskym novinárom a touroperátom sa prezentuje predovšetkým región hlavného mesta a možnosti rekreácie vo Vysokých Tatrách. Reflektuje to záujmy čínskych turistov. Až 40 percent Číňanov preferuje totiž dovolenky v mestách, 23 percent zasa trávi svoje voľno na okružných cestách. V rámci pobytov v mestách prevažuje zábava, história a umenie, kultúrne akcie a nákupy. Prezentáciu Slovenska na tomto turistickom veľtrhu podporia aj sprievodné akcie. Konkrétne pôjde o projekt Taste of Slovakia – týždeň slovenskej kuchyne, ako aj o módnu prehliadku popredných slovenských tvorcov.

Cestovnému ruchu na Slovensku sa vlani darilo najlepšie za posledných päť rokov. Celkový počet turistov prekročil hranicu 4 miliónov, čo sa od 90. rokov podarilo dosiahnuť len raz, v predkrízovom roku 2008. Záujem o dovolenku na Slovensku rástol nielen u zahraničných, ale aj u domácich návštevníkov. Čo sa týka konkrétne turistov z Číny, v roku 2013 prišlo na Slovensko 15 882 čínskych turistov, ktorí u nás strávili 24 526 nocí. Počet prenocovaní medziročne vzrástol o 3,7 percenta.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.