Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. decembra 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR SR: Rýchlostný obchvat Žiaru nad Hronom už využívajú motoristi

BRATISLAVA 15. decembra –

Obyvatelia Žiaru nad Hronom aj vodiči áut, ktorí cez toto mesto jazdia, dnes dostali predčasný vianočný darček. Šesť kilometrov dlhý obchvat odľahčí dopravu v meste od áut, ktoré sa teraz môžu rýchlo a plynulo napojiť na rýchlostnú cestu R1. Na otvorení novej cesty sa zúčastnil predseda vlády SR Robert Fico a minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Ján Počiatek.

„Výstavba obchvatov miest, tak ako je to aj v prípade Žiaru, je pri sceľovaní cestnej siete kľúčová. Denne cez kritický úsek starej cesty v meste prechádzalo viac ako 20-tisíc vozidiel. Emisie z áut tak nebudú obťažovať ľudí žijúcich v meste. Navyše, zvýši sa bezpečnosť dopravy či už pre kamióny, osobné autá alebo chodcov,“ povedal pri slávnostnom otvorení rýchlostného obchvatu v Žiari nad Hronom minister dopravy J. Počiatek.

Výstavba novej cesty trvala dva roky. Do dnešného dňa boli ukončené stavebné práce na objektoch, ktoré sú potrebné na uvedenie úseku do prevádzky. V budúcom roku bude potrebné vykonať práce týkajúce sa spätnej rekultivácie okolia R2, vegetačných úprav, náhradnej výsadby, preložiek poľných ciest a rekonštrukcie miestnych komunikácií používaných počas výstavby.

Technické riešenie: Vybudovala sa rýchlostná cesta R2 v dĺžke 5,760 km, päť mostných objektov, dva vystužené zárubné múry v dĺžke 1,025 km. Mesto Žiar nad Hronom je na obchvat napojené križovatkou rýchlostnej cesty R2 a cesty I/50 pri obci Lovčica-Trubín. Koniec úseku je pri Lovči v križovatke na rýchlostnej ceste R1.

Financovanie: Tento projekt je spolufinancovaný v rámci Operačného programu Doprava z Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Maximálna suma nenávratného finančného príspevku je vo výške 29 972 528 eur, z toho 85 % pokryjú zdroje EÚ.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.