Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. apríla 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR SR: Refinancovanie Pribiny

BRATISLAVA 16. apríla –

Refinancovanie Pribiny je najlepším dlhopisovým projektom minulého roka

Refinancovanie prvého slovenského PPP projektu, rýchlostnej cesty R1 Pribina, získalo ďalšie ocenenie. Projekt, vďaka ktorému Slovensko už ušetrilo 2,6 milióna eur a rovnakú sumu ušetrí v nasledujúcich takmer troch desaťročiach každého pol roka, tentoraz ocenil magazín EMEA Finance ako najlepší dlhopisový obchod minulého roka.
„Toto i predchádzajúce ocenenia sú jasným dôkazom dobre odvedenej práce, ktorá okrem šetrenia peňazí daňových poplatníkov robí Slovensku dobré meno v zahraničí,“ povedal Viktor Stromček, štátny tajomník ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja. Celková úspora, ktorá sa refinancovaním dosiahne, sa vyšplhá až na 144,5 milióna eur. Len nedávno pritom refinancovanie získalo aj cenu časopisu Project Finance International (PFI) z dielne Thomson Reuters, ktorý ho vyhlásil za najlepší dlhopisový projekt v roku 2013 v Európe.
Slovensko dnes zároveň spustilo súťaž na poradcu, ktorý má vyhodnotiť aj možné spôsoby výstavby diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7. Nový poradca bude poskytovať komplexné poradenstvo pri zadávaní a realizácii výstavby diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7. V prípade, ak sa potvrdia dlhodobé predpoklady a tento projekt bude realizovaný prostredníctvom PPP projektu, bude poradca poskytovať právne poradenstvo, technickú i finančnú podporu v súvislosti s koncesnou zmluvou na projektovanie, výstavbu, i jeho financovanie.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.