Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. februára 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR SR: Prilákajme viac turistov do strednej Európy

BRATISLAVA 5. februára –

Prilákať viac turistov za nižšie náklady. Taký je cieľ spoločnej prezentácie krajín Vyšehradskej štvorky, ku ktorému prispeje aj nový Protokol o spolupráci v oblasti cestovného ruchu medzi ministerstvami zodpovednými za cestovný ruch v krajinách V4. Dnes ho v Maďarsku podpísal štátny tajomník Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR František Palko.

„Spoločnou prezentáciou sme silnejší a vieme sa lepšie presadiť. Aj to môže otvoriť brány našich krajín a prilákať viac turistov za nesporne nižšie náklady,“ povedal F. Palko po podpise protokolu. Ako dodal, potenciál vidí najmä v pestrosti ponuky jednotlivých štátov, ktorých prezentácia pod jednou značkou sa môže turistom zdať lukratívnejšia. „Toto zviditeľnenie sa prirodzene spája aj s viacerými ekonomickými výhodami. Môžeme tak zvýšiť záujem neeurópskych turistov o región strednej Európy,“ dodal.

Podpísaním protokolu potvrdili zástupcovia všetkých zúčastnených krajín spoločný cieľ, ktorým je spoločná marketingová prezentácia na vzdialených trhoch. V tomto roku sa budú krajiny zameriavať najmä na propagáciu v siedmich destináciách – USA, Japonsko, Brazília, India, Čína, Taiwan a ázijská časť Ruska. „Geografická blízkosť štátov V4 je veľkým lákadlom najmä pre turistov z krajín mimo Európy. Pre nich totiž nie je cieľom návštevy len konkrétna destinácia, ale celý región strednej Európy respektíve jeho časti,“ zdôraznil F. Palko. Ak turisti zavítajú do oblasti strednej Európy, nezdržia sa len v jednej krajine, ale využívajú možnosť spoznať aj okolité krajiny.

Februárové stretnutie zástupcov krajín V4 sa nesie aj v znamení príprav Slovenska na nadchádzajúce obdobie, keď prevezme pomyselné žezlo predsedníctva V4 od Maďarska. Oficiálne sa tak stane v júli tohto roka. Pri príležitosti blížiaceho sa slovenského predsedníctva pozval F. Palko všetkých prítomných zástupcov krajín V4 aj na medzinárodnú konferenciu o cestovnom ruchu, ktorá sa bude konať v Bratislave v októbri tohto roku za účasti vrcholných predstaviteľov Európskej komisie a Svetovej organizácie cestovného ruchu (UNWTO). Slovensko, Česko, Poľsko a Maďarsko rozvíjajú svoju spoluprácu úspešne už od roku 2003.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.