Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. mája 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR SR: Ocenenie najlepších riešení bytovej výstavby na Slovensku

BRATISLAVA 23. mája –

Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR ocenilo najlepšie cenovo dostupné riešenia výstavby bytových domov. Do súťaže Progresívne, cenovo dostupné bývanie sa v tomto ročníku zapojilo celkovo 27 stavieb.
Slávnostné odovzdávanie cien bolo spojené s odbornou konferenciou pre samosprávy. „Hlavným motívom tejto súťaže je oceniť všetky kvalitné a ekonomické riešenia bytovej výstavby na Slovensku,“ povedal štátny tajomník ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja František Palko. Cieľom je podporovať a propagovať také riešenia bytovej výstavby na Slovensku, ktoré sú progresívne a hlavne cenovo dostupné pre našich občanov. „Podpora takýchto riešení je naším zámerom aj v pripravovanej novej koncepcii štátnej bytovej politiky,“ doplnil F. Palko. Do 16. ročníka súťaže sa prihlásilo 27 súťažných návrhov, a to v troch kategóriách. Na základe rozhodnutia poroty bolo udelených 9 cien, jedna mimoriadna vecná cena a čestné uznanie. Zároveň sa odborná porota rozhodla udeliť čestné uznania starostom obcí Krížová Ves, Spišské Tomášovce a Vydrany za aktivity podporujúce participatívny model výstavby, ako aj celkovú starostlivosť o rozvoj bývania v obci.
V rámci vyhodnotenia súťaže pripravilo ministerstvo dopravy 2. odbornú konferenciu pre samosprávy. Hlavnými témami boli najnovšie informácie z oblasti bytovej politiky, príprava nového stavebného zákona a problematika verejného obstarávania v oblasti výstavby nájomných bytov. Konferencia poskytla samosprávam priestor, aby si mohli efektívne vymieňať svoje skúsenosti z oblasti výstavby a bytovej politiky.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.