Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. januára 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR SR: Ministerstvo ocení netradičné a úsporné bytové stavby

BRATISLAVA 14. januára –

Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR (MDVRR SR) opäť ocení najúspešnejšie projekty cenovo dostupnej výstavby, ktorá je zameraná aj na najzraniteľnejšie skupiny obyvateľov. Súťaž s názvom Progresívne, cenovo dostupné bývanie sa uskutoční už po 16. raz.

„Naším cieľom je propagovať a oceniť výstavbu progresívnych a cenovo dostupných riešení rodinných a bytových domov, pri výstavbe ktorých sú použité netradičné technické a technologické postupy,“ povedal štátny tajomník MDVRR SR František Palko. „Zároveň sa zameriavame aj na výstavbu bytov nižšieho štandardu a ubytovacích zariadení pre občanov v hmotnej či sociálnej núdzi. Práve oni sú totiž tými najzraniteľnejšími skupinami obyvateľstva, preto je vhodné venovať im zvýšenú pozornosť,“ dodal F. Palko.

Prihlášky do aktuálneho ročníka súťaže je potrebné podať do 31. januára 2014. Prihlásiť je možné bytové budovy, ktoré boli na Slovensku dokončené a skolaudované v uplynulom kalendárnom roku. Najúspešnejšie projekty sa budú vyhodnocovať v štyroch kategóriách:

– bytové domy s úsporným riešením bytov (byty v novopostavených bytových domoch),

– rodinné domy (úsporne riešené rodinné domy, vrátane bytov získaných zmenou stavby ako napríklad prístavbou, nadstavbou či úpravou podkrovných priestorov),

– formy bývania odlišného štandardu (byty nižšieho štandardu, ubytovne a iné formy bývania pre občanov v hmotnej alebo sociálnej núdzi),

– obnova bytového fondu v bytových domoch a prestavba nebytových priestorov na byty.

Prihláška, súťažné podmienky a ďalšie informácie o aktuálnom ročníku súťaže sú dostupné na internetovej stránke ministerstva: http://www.telecom.gov.sk/index/index.php?ids=135681.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.