Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. februára 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR SR: J. Počiatek uvoľnil peniaze na rekonštrukciu Starého mosta

BRATISLAVA 7. februára –

Projekt výstavby električkovej trate do bratislavskej Petržalky už má zabezpečené financovanie cez eurofondy. Minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Ján Počiatek rozhodol o poskytnutí nenávratného finančného príspevku na tento projekt.
„Vďaka peniazom z Európskej únie sa už o necelé dva roky významne zlepší doprava medzi pravým a ľavým brehom Dunaja. Žiadosť o potvrdenie pomoci na projekt rekonštrukcie Starého mosta bola zaslaná do Bruselu, spolu s odporučením od technických expertov Európskej komisie (JASPERS),“ povedal minister dopravy J. Počiatek.
Projekt za vyše 75 miliónov eur je prvou fázou budovania nosného systému mestskej hromadnej dopravy v Bratislave. Aj na druhú časť projektu, dobudovanie električkovej trate v úseku Bosákova – Janíkov dvor, sa Slovensko bude uchádzať o peniaze z eurofondov, ktoré budú k dispozícii od roku 2014.
Výstavbu električkovej trate do Petržalky odštartoval eurokomisár pre regionálnu politiku Johannes Hahn spolu s ministrom dopravy J. Počiatkom 2. decembra minulého roku.
V prioritnej osi č. 4 Operačného programu Doprava (OPD) sú projekty na budovanie integrovaných dopravných systémov pre Bratislavu a Košice. Sú medzi nimi napr. projekty nákupy trolejbusov, električiek, prímestských vlakov, rekonštrukcie električkových tratí či vybudovanie električkovej trate do Petržalky. V OPD je aktuálne zazmluvnených už viac ako 93 percent vyčlenených financií, čo je 3 543 809 175 eur.

Fakty o projekte Nosný systém mestskej hromadnej dopravy, prevádzkový úsek Janíkov dvor – Šafárikovo nám., 1. časť Šafárikovo nám. – Bosákova ulica

– doba výstavby: 24 mesiacov
– projekt patrí do prioritnej osi č. 4 OPD
– maximálna výška nenávratného finančného príspevku z OPD: 68,9 mil. eura
– celkové náklady na projekt: 76 829 856,91 eura
– oprávnené náklady na projekt: 74 098 690,00 eura
– z toho EÚ zdroj: 62 983 886,50 eura

Ďalšie projekty pre mesto Bratislava z OPD:
– Nákup 80 ks trolejbusov
– Nákup 30 električiek
– Modernizácia električkových tratí v Dúbravke a na Hlavnú stanicu
– Vypracovanie územného generelu dopravy, ktorý komplexne zanalyzuje dopravnú situáciu v hlavnom meste a navrhne najvhodnejšie riešenia na rozvoj nosného systému hromadnej dopravy (pred podpisom zmluvy o dielo, žiadosť sa pripravuje)
+
– Projekt nákupu 29 dvoch nových vlakových súprav (z toho 15 kusov pre región BA) v hodnote 170 mil. eur.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;me

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.