Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. septembra 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR SR: F. Palko: Ďalších 35 rodín získalo novú strechu nad hlavou

BRATISLAVA 19. septembra –

Štátny tajomník ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja (MDVRR) František Palko dnes odovzdal do užívania 35 nových nájomných bytov pre obyvateľov Žarnovice. Ich výstavba bola financovaná v kombinácii dotácie z MDVRR a úverom zo Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB).
„Podpora bytovej politiky je jednou z priorít tejto vlády, pretože zásadným spôsobom ovplyvňuje život našich občanov,“ uviedol F. Palko. Na obstaranie nových nájomných bytov poskytlo MDVRR dotáciu vo výške 666 330 eur a ŠFRB poskytol výhodný úver vo výške 869 060 eur. „Som veľmi rád, že dnes sme mohli odovzdať ďalších 35 bytov tým, ktorí to potrebujú najviac,“ dodal F. Palko.
Mesto Žarnovica účelne a efektívne využíva tento podporný systém už od roku 2000, kedy využilo podporu na rozvoj individuálnej bytovej výstavby. V roku 2009 a v tomto roku mesto pristúpilo k obstarávaniu nájomných bytov určených na riešenie sociálneho bývania. Celkovo bolo týmto spôsobom obstaraných 83 nájomných bytov.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.