Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. októbra 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR SR: Brusel nám schválil a preplatí nové električky pre Košice

Košice (22. októbra 2015) – Európska únia preplatí Slovensku nákup 33 nových električiek, ktoré sú postupne nasadzované v Košiciach. Popri končiacich projektoch rekonštrukcie električkových tratí ide o ďalší projekt, ktorý prispieva k zatraktívneniu mestskej hromadnej dopravy v Košiciach.
Súhlasné stanovisko Bruselu k tomuto veľkému projektu z Operačného programu Doprava (OPD) znamená, že z prostriedkov Kohézneho fondu Slovensko definitívne získa 38 612 227,50 mil. eur. Celkové náklady projektu sú 57 380 400 miliónov eur.
„Vďaka peniazom z Európskej únie dostali Košice unikátnu šancu modernizovať verejnú koľajovú dopravu. Cieľom je odľahčiť mesto od áut a zatraktívniť cestovanie verejnou dopravou tak, ako je to bežné vo vyspelých krajinách Európy. Verím, že okrem modernizácie infraštruktúry k tomu prispeje aj 33 nových električiek,“ povedal minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Ján Počiatek.
V rámci prioritnej osi č.4 v OPD (podpora integrovaných dopravných systémov) sa v Košickom regióne realizujú projekty za takmer 250 mil. eur.

Modernejšia a bezpečnejšia MHD v Košiciach

– 33 nových električiek do konca roka (28 už premáva)
– Takmer 10 km zmodernizovaných električkových tratí
– Moderný terminál integrovanej dopravy v Moldave n/Bodvou
+
15 nových prímestských vlakov pre integrovaný dopravný systém a nové a modernizované vozne a rušne

O projekte:
V rámci projektu Obnova vozidlového parku električiek Košice sa postupne od roku 2014 do konca tohto roka dodáva 33 kusov električiek. Súčasťou kontraktu je aj poskytovanie údržby (záručného a pozáručného servisu a opráv). Nové električky zabezpečia tichšie, pohodlnejšie a bezpečnejšie cestovanie a uľahčia prepravu zdravotne postihnutých ľudí, starších osôb či mamičiek s kočíkmi.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

me

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.