Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. marca 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: Slovensko sa prezentuje na veľtrhu cestovného ruchu v Moskve

BRATISLAVA 20. marca –

Prilákať väčší počet ruských turistov má za cieľ účasť Slovenska na medzinárodnom veľtrhu cestovného ruchu MITT v Moskve. Preto sa dnes štátny tajomník ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR František Palko osobne zúčastnil na tomto veľtrhu. Včera slávnostne otvoril Slovenský večer a absolvoval tlačovú konferenciu s ruskými médiami.

„Ruskí návštevníci patria stabilne k poprednej klientele našich ubytovacích zariadení cestovného ruchu, a to nielen preto, že ich k tomu viažu tradície, rodinné vzťahy, blízkosť jazyka, ale aj mentalita národa,“ povedal František Palko. Počet ruských turistov na Slovensku sa dlhodobo udržuje v prvej desiatke návštevníkov. Ruskí návštevníci Slovensko dobre poznajú. Vyhľadávajú našu prírodu, pamiatky UNESCO, lyžiarske svahy, hudobné, folklórne a kultúrne festivaly.

Okrem toho prichádzajú, aby sa zregenerovali a načerpali nové sily v našich kúpeľoch. Rusko sa dostalo na tretiu priečku kúpeľných hostí zo zahraničia, hneď za Českú republiku a Nemecko. Cestovný ruch na Slovensku v sebe skrýva obrovský nevyužitý potenciál, ktorý chce ministerstvo dopravy odkryť a naplniť. Spolupráca ponúka nové možnosti rozšírenia ponuky produktov cestovného ruchu, napríklad prepojenie kúpeľnej liečby rodičov a pobytov detí v táboroch.

Ruskí turisti už tradične patria medzi najobľúbenejších turistov medzi hoteliermi a obchodníkmi, lebo v porovnaní s ostatnými národmi počas dovolenky utrácajú najviac peňazí. Podľa Svetovej organizácie cestovného ruchu (UNWTO) je Rusko na základe výšky výdavkov na cestovanie do zahraničia piatym najväčším zdrojový trhom na svete a momentálne patrí k trhom s najrýchlejšie rastúcim objemom výdavkov na cestovanie.

Tohtoročný 22. ročník medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu MITT (Moscow International Exhibition Travel and Tourism) v Moskve sa koná od 18. marca do 21. marca. Oficiálne sa moskovská výstava MITT radí medzi päť najväčších svetových veľtrhov cestovného ruchu a vyznačuje sa vysokou koncentráciou dôležitých medzinárodných a ruských firiem pôsobiacich v cestovnom ruchu.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

qq

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.