Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. októbra 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: Slováci idú zatepľovať

BRATISLAVA 30. októbra –

Slováci idú zatepľovať. Na stránke www.zatepluj.sk sa zaregistrovalo už 1 500 ľudí

Záujem ľudí o informácie k projektu z druhého sociálneho balíčka vlády, ktorým štát pomôže ľudom zatepliť ich domy, predčil všetky očakávania. Počas prvého týždňa od spustenia prevádzky stránky www.zatepluj.sk sa na nej zaregistrovalo približne 1 500 ľudí, ktorí automaticky dostanú oznámenie a zverejnení výzvy na predkladanie žiadostí. „Sme radi, že nový web venovaný podpore zatepľovania je verejnosťou využívaný a že aj takýmto spôsobom pomôžeme zlepšiť kvalitu života ľudí, šetriť životné prostredie a podporiť predovšetkým malé a stredné stavebné firmy v regiónoch,“ okomentoval záujem o web štátny tajomník ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja, František Palko.
Webovú stránku www.zatepluj.sk počas jej týždňovej existencie navštívilo veľké množstvo záujemcov o informácie ohľadom dotácie. Z toho 1500 vyplnilo registračný formulár, na základe ktorého im bude e-mailom doručená výzva na predkladanie žiadostí o dotáciu na zatepľovanie hneď po jej zverejnení. K tvorbe webovej stránky viedli ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja enormné ohlasy na pripravovanú výzvu. Ministerstvo denne reagovalo na desiatky mailov a telefonátov s otázkami občanov.
Stránka zatepluj.sk pod gesciou ministerstva dopravy poskytuje všetky informácie a odpovede na otázky, ktoré zaujímajú potenciálnych uchádzačov o príspevok na zateplenie rodinných domov. Verejnosť tu nájde základné informácie, zákony súvisiace s týmto opatrením, postup ako podať žiadosť o dotáciu a zoznam licencovaných spoločností oprávnených vykonávať zatepľovanie. Efektívnou pomôckou pre návštevníkov stránky je záložka „Často kladené otázky“, kde sa nachádzajú praktické informácie pre záujemcov o dotáciu. Aj napriek informačne nabitej novinke z dielne ministerstva sa môžu starší ľudia a osoby, ktoré nie sú zručné v práci s internetom, informovať aj telefonicky na zverejnenej infolinke vytvorenej špeciálne k projektu www.zatepluj.sk

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.