Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. novembra 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: Regionálny rozvoj na Slovensku zastreší Úrad vlády

BRATISLAVA 18. novembra –

Regionálny rozvoj na Slovensku zastreší Úrad vlády

Zodpovednosť za regionálny rozvoj na Slovensku prevezme Úrad vlády Slovenskej republiky. Cieľom tohto kroku, ktorý dnes odsúhlasila vláda, je v maximálnej možnej miere skoordinovať činnosť viacerých rezortov a zabezpečiť tak rovnomernejší rozvoj regiónov.

„Ministerstvo dopravy a výstavby bude aj naďalej robiť všetko čo je v jeho silách, aby pomohlo regionálnemu rozvoju. Naším prvoradým cieľom bude dobudovať dopravnú infraštruktúru a zabezpečiť kvalitné dopravné napojenie všetkých regiónov Slovenska,“ povedal minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Arpád Érsek.

Prechod kompetencií je naplánovaný na nový rok. Spolu s prechodom kompetencií sa na úrad vlády presunie aj splnomocnenec vlády pre najmenej rozvinuté regióny. S dátumom 1. januára 2017 zároveň rezort dopravy zmení svoj názov na Ministerstvo dopravy a výstavby. Zmeny, ktoré dnes odobrila vláda ešte prejdú schvaľovacím procesom v Národnej rade Slovenskej republiky.

Karolína Ducká
hovorkyňa Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.