Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. decembra 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: RegioJet jazdí do Komárna s kratšími vlakmi ako si štát objednal

BRATISLAVA 16. decembra –

RegioJet jazdí do Komárna s kratšími vlakmi ako si štát objednal

Výsledky posledných kontrol ministerstva dopravy u súkromného železničného dopravcu, spoločnosti RegioJet, sú nelichotivé. Viac ako polovica kontrolovaných vlakov na trati Bratislava – Komárno má menšiu kapacitu. Ide predovšetkým o zásadné porušenia radenia súprav a  nedodržiavanie prepravnej kapacity. Ministerstvo dopravy preto vyzýva RegioJet, aby sa cestujúcim za svoje zlyhanie verejne ospravedlnil a urýchlene zjednal nápravu.

„Výsledky vykonaných kontrol hovoria jasne. Podľa zmluvy nasadená súprava má mať celkovú kapacitu pre 500 ľudí, avšak v skutočnosti je na trati vlak s kapacitou len pre 320 cestujúcich. Takéto znižovanie kapacity je porušenie zmluvy a zároveň sa to premieta aj do nespokojnosti cestujúcich. Ministerstvo dopravy  plne uhrádza spoločnosti RegioJet náklady na prevádzku a údržbu celkovo 12-tich vlakových súprav a cestujúci majú právo na vlaky, ktoré si štát u súkromného dopravcu objednal a platí za ne,“ uviedol minister dopravy A. Érsek.

Zo strany RegioJetu ide o nesplnenie podmienok zmluvy, keď kontrolované vlaky neboli radené s dvomi, ale len jednou súpravou, alebo sú nasadzované tzv. nostalgické vozne, ktoré nespĺňajú zmluvne dohodnutú úroveň kvality.

V zmluvných podmienkach sa okrem iného uvádza, že dopravca sa zaväzuje nasadzovať vozne, ktoré majú konštrukčnú rýchlosť aspoň 120 km/h, sedadlá pre cestujúcich sú čalúnené, vo vlaku je umožnená preprava detských kočíkov a bicyklov, je zabezpečené WC pre osoby s obmedzenou schopnosťou pohybu, vozidlo je vybavené informačným systémom pre cestujúcich a interiér vozidla je klimatizovaný.

„Ministerstvo chápe aktuálnu situáciu dopravcu, ktorá nenastala jeho vinou, ale zníženie kvality cestovania je neprípustné a dopravca má stále možnosť využiť aj iné riešenia a prenajať si vozne v požadovanej kvalite od iných dopravcov“.

Ministerstvo dopravy súkromného dopravcu opätovne vyzýva na dodržiavanie podmienok, ktoré mu plynú zo Zmluvy o dopravných službách vo verejnom záujme.

 

Karolína Ducká

hovorkyňa Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.