Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. júna 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: Poriadok v území a jasné pravidlá výstavby sú prioritou

BRATISLAVA 23. júna –

Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR (MDVRR SR) podporí 76 obcí dotáciou na spracovanie územnoplánovacej dokumentácie, ktorá poslúži ako základný dokument ich ďalšieho rozvoja. Na tento účel vyčlenilo MDVRR SR v tomto roku viac ako 583-tisíc eur.
„Naším zámerom je urobiť poriadok v území a dať ďalšej výstavbe v našich mestách a obciach jasné pravidlá,“ skonštatoval štátny tajomník MDVRR SR František Palko. Územnoplánovacia dokumentácia je kľúčová z hľadiska stavebného rozvoja miest a obcí, preto ministerstvo v porovnaní s minulým rokom zvýšilo finančnú podporu určenú na jej spracovanie, a to viac ako dvojnásobne. Kým v roku 2013 bolo na tento účel vyčlenených 180 000 eur a dotáciu získalo spolu 28 obcí, tento rok je to až 583 160 eur.
Územné plány budú podľa návrhu nového stavebného zákona, ktorý je v medzirezortnom pripomienkovom konaní, v budúcnosti povinné. Cieľom je totiž stanoviť jednoznačné podmienky na územný rozvoj a umiestňovanie stavieb. „Do roku 2035 budú musieť mať podľa návrhu stavebného zákona všetky mestá a obce svoje územné plány, v čom sa ich budeme snažiť naďalej aj finančne podporovať,“ dodal F. Palko. V Slovenskej republike je aktuálne 2 891 obcí, z ktorých má svoju územnoplánovaciu dokumentáciu len 1 299.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.