Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. októbra 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: Otvorený úsek R2 odľahčí dopravu v Bánovciach nad Bebravou

BRATISLAVA 6. októbra –

Nová rýchlostná cesta na Hornej Nitre je oddnes otvorená pre motoristov. Za účasti ministra dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Arpáda Érseka bol slávnostne uvedený do prevádzky úsek R2 Ruskovce – Pravotice, ktorý tvorí rýchlostný obchvat Bánoviec nad Bebravou. Vzhľadom na skutočnosť, že ide o osamotený úsek rýchlostnej cesty vybudovaný v polovičnom profile, nebude táto cesta spoplatnená pre osobné autá.

„Som veľmi rád, že sa podarilo vybudovať prvý úsek rýchlostnej cesty medzi Trenčínom a Prievidzou. Obchvat najviac pomôže obyvateľom Bánoviec, ktorých veľmi zaťažuje tranzitná doprava. Verím, že využívaním novej cesty sa v meste zvýši plynulosť dopravy, zníži nehodovosť a pomôže to aj životnému prostrediu,“ povedal počas otvorenia cesty minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Arpád Érsek.

Novootvorený 10-kilometrový cestný úsek je súčasťou rýchlostnej cesty R2, ktorá patrí do medzinárodného európskeho ťahu E 572 v smere západ – východ. Začína sa na križovatke D1 Trenčín a končí sa v Košiciach.

Podľa sčítania dopravy prešlo v roku 2010 po ceste I. triedy I/9 okolo 15 000 vozidiel za 24 hodín, pričom podiel nákladnej dopravy tvoril približne jednu pätinu vozidiel. Úsek R2 Ruskovce – Pravotice preberie na seba významnú časť objemu dopravy.

Predpokladá sa, že denne po ňom prejde do 10 000 vozidiel. Vodiči jazdou po 10 kilometrovom obchvate ušetria 4 minúty času.

Projekt, ktorý sa začal stavať v januári 2014, bol spolufinancovaný v rámci Operačného programu Doprava z Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Príspevok z fondov EÚ bol vo výške 46 864 141,63 eur.

Karolína Ducká
hovorkyňa Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.