Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. júla 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: Otvorenie zeleného mostu

BRATISLAVA 8. júla –

V Moravskom Svätom Jáne otvorili most pre zver ponad diaľnicu

Minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Roman Brecely sa dnes zúčastnil na slávnostnom otvorení zeleného mostu určeného pre migráciu zveri na existujúcej diaľnici D2 pri Moravskom Svätom Jáne.

„Žijeme v Európe bez hraníc. Našim cieľom je v tomto duchu budovať aj dopravnú infraštruktúru, ktorá spája mestá a krajiny a pritom umožňuje zachovanie prírodných ciest pre zvieratá. Nový ekodukt zabezpečí bezproblémovú migráciu živočíchov v okolí diaľnice,“ povedal minister dopravy Roman Brecely.

Ekodukt bol postavený v rámci spolupráce medzi Slovenskom a Rakúskom pri ochrane životného prostredia v Alpsko-karpatskom koridore na základe Memoranda o porozumení podpísaného 30. 1. 2012. Hranica medzi Rakúskom a Slovenskom je miestom viacerých chránených krajinných oblastí a území Natura 2000, ktoré majú veľký význam pre faunu a flóru, ako aj pre turizmus. Zelený most pomôže najmä veľkým cicavcom t.j. jeleň, srnec, líška, rys, jazvec, diviak, vydra a ďalšie.

Projekt Zeleného mosta na diaľnici D2 pri Moravskom Svätom Jáne je financovaný z eurofondov cez Operačný program Doprava 2007 – 2013. Celková výška príspevku vrátane spolufinancovania zo štátneho rozpočtu bola 5 078 054,95 eura.

Na slovenských diaľniciach máme v súčasnosti ďalšie dva biokoridory: na diaľnici D1 v úsekoch Mengusovce-Jánovce, určený najmä pre: vysokú zver a diviaky a Važec-Mengusovce, určený najmä pre medvede, vysokú zver, rysy, vlky, muflóny.

Karolína Ducká
hovorkyňa Ministerstva dopravy,výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.